Piotr Zieliński w barwach Napoli
Piotr Zieliński w barwach Napoli PressFocus

Oficjalnie: odwołanie Napoli odrzucone!

Apelacja Napoli odnośnie oddania walkowerem meczu przeciwko Juventusowi została oficjalnie odrzucona. Według Sportowego Sądu Apelacyjnego klub odmówieniem podróży na mecz złamał protokół dot. COVID-19.

Czytaj dalej…

Napoli zasługuje na sankcje [poza przegraną z Juventusem, Napoli zostało też obarczone odebraniem jednego punktu – przyp. red.], ponieważ dla drużyny nie było niemożliwe wzięcie udziału w meczu. Zamiast tego klub rozwiązał sytuację w sposób ustalony przez siebie z góry. Zachowanie Napoli skutecznie tworzyło dlań alibi, aby nie zagrać w spotkaniu. Zachowanie to, już w dniach poprzedzających mecz, było ukierunkowane na brak gry, z wyraźnym naruszeniem podstawowych zasad, na których opiera się sprawiedliwość w sporcie, a mianowicie uczciwości i przyzwoitości – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Sportowego Sądu Apelacyjnego.

Przypomnijmy, że Napoli odmówiło rozegrania spotkania przeciwko Juventusowi ze względu na dwa potwierdzone przypadki koronawirusa w drużynie; wynik dodatni uzyskali Piotr Zieliński i Eljif Elmas. Według Serie A, drużyna była zdolna do rozegrania spotkania. Wiele klubów z tejże ligi grało mając nawet więcej niż dwóch zakażonych zawodników i postępowało według ustalonego wcześniej protokołu dotyczącego COVID-19.

Komentarze