Infantino reaguje po skandalu w Serie A: wzywam władze

"FIFA stoi po stronie Vlahovicia. Wzywam odpowiednie władze, by zastosowały surowe sankcje" - napisał Gianni Infantino po rasistowskim incydencie, który miał miejsce w meczu Atalanty z Juventusem.

Gianni Infantino
PressFocus Na zdjęciu: Gianni Infantino
  • Gianni Infantino wzywa władze, aby zastosowały surowe kary
  • Chodzi o incydenty na tle rasistowskim, które miały miejsce podczas meczu Serie A
  • Dusan Vlahović był obrażany przez kibiców Atalanty

Skandaliczne zachowanie kibiców Atalanty

W niedzielnym spotkaniu pomiędzy Atalantą Bergamo, a Juventusem doszło do bardzo przykrych incydentów na tle rasistowskim. Dusan Vlahović, piłkarz gości był obrażany przez fanów Atalanty w trakcie całego meczu. Obraźliwe okrzyki pod jego adresem nasiliły się, gdy w doliczonym czasie zdobył gola na 0:2. W tej sprawie głos zabrał szef FIFA, Gianni Infantino.

W futbolu nie ma miejsce na żadną formę rasizmu i dyskryminacji. Zachowanie kibiców wobec napastnika Juventusu Dusana Vlahovicia było niedopuszczalne. To nie był odosobniony incydent. Wzywam odpowiednie władze, by zastosowały surowe sankcje wobec takich incydentów – napisał Infantino.

FIFA stoi po stronie Vlahovicia, tak samo jak każdego innego zawodnika, trenera, sędziego, kibica czy uczestnika meczu, który ucierpiał z powodu rasizmu czy innej formy dyskryminacji. Ofiary muszą być wspierane, a sprawcy należycie karani przez wszystkie władze – dodał Prezydent FIFA.

Czytaj więcej: Siedmiu nietykalnych piłkarzy w Barcelonie. Kto może być spokojny?

Komentarze