Napoli złożyło wyjaśnienie ws. wniosku o przełożenie meczu z Juve

Piłkarze SSC Napoli
Piłkarze SSC Napoli fot. PressFocus

SSC Napoli ostatnio złożyło wniosek o przełożenie zaplanowanego na 20 stycznia spotkania o Superpuchar Włoch. Azzurri zmierzą się w nim z Juventusem FC. Głównym powodem miała być chęć zorganizowania takiego starcia z obecnością widzów na trybunach. Przedstawiciele klubu z Kampanii za pośrednictwem strony internetowej opublikowali komunikat w sprawie.

SSC Napoli od dłuższego czasu jest na wojennej ścieżce z mistrzami Włoch. Nie może zatem dziwić, że prośba klubu z południa Włoch wywołała duże zainteresowanie. Plan Azzurrich legł jednak w gryzach. W każdym razie Napoli opublikowało specjalne oświadczenie w sprawie.

“SSC Napoli zagra w meczu o Superpuchar Włoch z Juventusem, który odbędzie się w Reggio Emilia w środę 20 stycznia. Prawdą jest natomiast, że prezydent klubu, Aurelio De Laurentiis, z kilku logicznych powodów poprosił o przeniesienie meczu na koniec sezonu lub na wiosnę. W każdym razie to była tylko propozycja. Jeśli spotkanie mogłoby się odbyć wiosną, była nadzieja na choćby częściowe otwarcie stadionu dla kibiców” – czytamy w komunikacie.

“Propozycja miała też na celu pozyskanie większej ilości funduszy na badania przeciwko COVID-19 od władz regionalnych i stanowych oraz od różnych sponsorów. SSC Napoli informuje jednocześnie, że prośba nie została przyjęta. W związku z tym mecz rozegrany zostanie w ustalonym wcześniej terminie, czyli 20 stycznia” – czytamy dalej.

Juve przystąpi do potyczki jako mistrz Serie A. Z kolei Azzurri triumfowali w Pucharze Włoch. Godne uwagi jest to, że Napoli w finale Coppa Italia wygrało z Juventusem po serii rzutów karnych 4:2. Kluczowe trafienie zaliczył w tym starciu Arkadiusz Milik.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 20. stycznia 2021 20:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze