Mourinho stanowczy w sprawie kary dla Juventusu. “To jakiś żart”

W poniedziałek Federalny Sąd Apelacyjny ukarał Juventus odjęciem dziesięciu punktów od ligowego dorobku. Jose Mourinho ostro wypowiedział się na temat tej decyzji.

Jose Mourinho
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jose Mourinho
  • Juventus został ukarany odjęciem dziesięciu punktów od ligowego dorobku
  • W wyniku tej decyzji Stara Dama spadła na siódme miejsce w tabeli
  • Jose Mourinho udzielił stanowczej wypowiedzi w całej sprawie

“Ważność tabeli jest zagrożona”

W trakcie sezonu Juventus został ukarany odjęciem piętnastu punktów, co było wynikiem śledztwa dotyczącego oszustw przy dokonywaniu transferów. Później sprawa trafiła do Federalnego Sądu Apelacyjnego, a na czas jej trwania brakujące “oczka” zostały dodane. W poniedziałek wreszcie poznaliśmy ostateczną decyzję.

Federalny Sąd Apelacyjny ukarał Starą Damę odjęciem dziesięciu punktów. Oznacza to automatyczny spadek z drugiego na siódme miejsce w tabeli i poważne zagrożenie braku awansu do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Z tą decyzją nie zgadza się Jose Mourinho, którego AS Roma walczyła z Juventusem o miejsce w TOP4. 60-latek uważa, że to krzywda dla wszystkich drużyn.

– Kara dla Juventusu to przecież jakiś żart. Mowa tu nie tylko o nas, ale też o nich i innych zespołach w Serie A. Wiedzą o tym na dwa mecze przed końcem sezonu, to śmieszne. Allegri i jego podopieczni zdobyli punkty na boisku. Moim zdaniem ważność tabeli za ten sezon jest zagrożona – grzmi Portugalczyk.

Zobacz również: Federalny Sąd Apelacyjny podjął decyzję. Juventus znów ukarany

Komentarze