Szalona końcówka na Stadio Brianteo, Juventus wyrwał trzy punkty [WIDEO]

Juventus wygrał 2:1 z Monzą w wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki Serie A. Gospodarze w 91. minucie doprowadzili do remisu 1:1, lecz goście grali do końca i w 94. minucie ustalili wynik meczu na 2:1.

Adrien Rabiot i Hans Nicloussi Caviglia
IMAGO / Jonathan Moscrop Na zdjęciu: Adrien Rabiot i Hans Nicloussi Caviglia
  • Juventus rzutem na taśmę pokonał Monzę na Stadio Brianteo
  • Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1 dla Starej Damy
  • W doliczonym czasie gry obejrzeliśmy dwie bramki

Skromne zwycięstwo Juventusu, Stara Dama na fotelu lidera

Juventus w piątek wieczorem na wyjeździe mierzył się z Monzą w meczu otwierającym 14. kolejkę Serie A. Stara Dama była zdecydowanym faworytem tego spotkania i od początku starała się dominować, czego efektem był rzut karny w 11. minucie starcia. Dusan Vlahović przegrał jednak pojedynek “oko w oko” z Michelem Di Gregorio, który kapitalnie zachował się przy strzale z jedenastu metrów i następnie dobitce serbskiego napastnika.

Bianconeri ostatecznie wyszli na prowadzenie i to minutę później. Z rzutu rożnego piłkę na głowę Adriena Rabiota dośrodkował Hans Nicolussi Caviglia, a Francuz wpisał się na listę strzelców. Gospodarze obudzili się w samej końcówce – w 91. minucie do wyrównania doprowadził bowiem Valentin Carboni. Gdy wydawało się, że Juve straci punkty, to w 94. minucie zwycięstwo turyńskiemu klubowi zapewnił Federico Gatti.

Wojciech Szczęsny rozegrał pełne zawody, natomiast Arkadiusz Milik w 70. minucie zastąpił na boisku Dusana Vlahovicia. Polski napastnik w 81. minucie został ukarany żółtą kartką. Juventus tym samym wyprzedził Inter Mediolan, ale Nerazzurri dopiero w niedzielę zagrają z Napoli.

Monza – Juventus 1:2 (0:1)

0:1 Adrien Rabiot 12′

1:1 Valentin Carboni 90+1′

1:2 Federico Gatti 90+4′