Milan – Spezia: zwroty akcji w Mediolanie, asysta Recy

Stefano Pioli
PressFocus Na zdjęciu: Stefano Pioli

W Serie A AC Milan po golu z końcówki wygrał ze Spezią 2:1. W drużynie gości zagrali Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca. Ten ostatni asystował przy bramce na 1:1. Warto dodać, że Spezia Calcio czeka na kolejne ligowe zwycięstwo od 17 września.

• Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania byli gospodarze
  • Do przerwy ekipa z Mediolanu skromnie prowadziła 1:0
  • Goście wyrównali, ale ostatnie słowo należało do mistrzów Włoch, którzy triumfowali 2:1

Olivier Giroud bohaterem Milanu

Mecz AC MilanSpezia miał mieć jednostronny przebieg. W końcu gospodarze przed tym spotkaniem byli na trzecim miejscu w tabeli. Z kolei goście znajdowali się tuż nad strefą spadkową.

Już w 14. minucie Drągowski musiał wykazać się swoimi umiejętnościami. Polaka próbował pokonać Fikayo Tomori, ale golkiper stanął na wysokości zadania. Kilkadziesiąt sekund potem znowu było groźnie pod bramką Spezii. Tym razem Rade Krunić uderzył w poprzeczkę.

Drągowski był bezradny niedługo potem. W 21. minucie Ismael Bennacer kapitalnie zagrał do Theo Hernandeza, ten przyjął jeszcze sobie piłkę na klatkę i pokonał Polaka.

Pod koniec tej części gry zakotłowało się w polu karnym gości. Drągowski dzięki swojej interwencji zapobiegł utracie drugiego gola.

Dziewięć minut po zmianie stron w szeregach gości pojawił się Arkadiusz Reca. Zmieniony został zaś defensor Kelvin Amian.

W 57. minucie powinno być 1:1. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Albin Ekdal. Goście wkrótce dopięli jednak swego. Piłkę przejął Reca, który odegrał do Daniele Maldiniego. Zawodnik gości popisał się zaś pięknym uderzeniem w kierunku dalszego słupka.

Mistrzowie Włoch szybko odpowiedzieli. Trafienie Sandro Tonaliego nie zostało jednak uznane po wideoweryfikacji z powodu faulu.

Mediolańczycy grali do końca i zostali za to nagrodzeni. W 89. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Giroud. Piękną asystą z głębi pola popisał się zaś Tonali.

Chwilę po strzeleniu bramki Francuz otrzymał drugi żółty kartonik i musiał przedwcześnie udać się pod prysznic. Nie miało już to znaczenia pod kątem finalnego wyniku. Mistrzowie Włoch po ciężkim spotkaniu triumfowali 2:1.