Miarka się przebrała. Sądne 10 dni Gattuso w Napoli?

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. PressFocus

Gennaro Gattuso od poniedziałku jest na świeczniku czołowych mediów sportowych we Włoszech. Wpływ na to ma fakt, że po porażce z Hellasem Werona posada szkoleniowca SSC Napoli stała się niepewna. Corriere dello Sport poinformowało, że opiekun Azzurrich otrzymał ultimatum.

Gennaro Gattuso miał ostatnio przeprowadzić poważną rozmowę z władzami klubu. Jej celem było zmotywowanie 43-latka do poprawy wyników drużyny. Tymczasem światło dzienne ujrzała wiadomość, że sternik klubu Aurelio De Laurentiis zdążył już skontaktować się z ewentualnym następcą Włocha.

W trakcie minionego weekendu Napoli poniosło drugą z rzędu porażkę, ulegając niespodziewanie Gialloblu 1:3. Tym samym Azzurri nie podnieśli się z kolan po przegranym starciu o Superpuchar Włoch z Juventusem FC (0:2). Ciekawe jest natomiast to, że jeszcze przed starciem ze Starą Damą ekipa Gattuso rozbiła w pył ACF Fiorentinę, wygrywając aż 6:0.

Wystarczył tydzień, aby we włoskiej prasie pojawiły się głosy, że styl gry i przede wszystkim rezultaty w wykonaniu Napoli nie spełniały oczekiwań klubowych władz, czy kibiców. Taki stan rzeczy sprawił, że na gorącym krześle znalazł się opiekun Azzurrich.

Włoscy dziennikarze podają, że Gattuso otrzymał 10 dni na to, aby wyniki jego zespołu uległy poprawie. Tym samym w spotkaniach ze Spezią Calcio w Pucharze Włoch i Parmą Calcio w Serie A neapolitańczycy nie mogą przegrać. Jeśli tak się stanie, to w starciu przeciwko Genoi CFC drużynę może poprowadzić nowy trener.

Wydaje się, że głównym kandydatem do zastąpienia Gattuso jest Rafael Benitez. Hiszpan w przeszłości prowadził już Napoli. Miało to miejsce w latach 2013-2015. 60-latek po rozstaniu z chińskim Dalian Yifang pozostaje aktualnie bez pracy.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze