Mazzarri opcją tymczasową. Kto poprowadzi Napoli w przyszłym sezonie?

Podpisując jedynie siedmiomiesięczny kontrakt z Walterem Mazzarrim Napoli jasno zasugerowało, że już szuka kogoś innego na przyszłość. Media wymieniają kilku kandydatów na trenera Azzurrich w przyszłym sezonie, a wśród nich są Antonio Conte, Vincenzo Italiano, Francesco Farioli i Igor Tudor.

Antonio Conte
Obserwuj nas w
IMAGO / Nigel Keene Na zdjęciu: Antonio Conte
  • Napoli zwolniło Garcię i zatrudniło Mazzarriego w jego miejsce
  • Nowy trener podpisał jednak kontrakt tylko do końca sezonu
  • Azzurri szukają szkoleniowca na przyszłą kampanię

Conte lub Tudor. Napoli szuka trenera na kolejny sezon

Rudi Garcia został został oficjalnie zwolniony po zaledwie 16 meczach w roli trenera Napoli po tym, jak przejął drużynę po Luciano Spallettim, który sięgnął po mistrzostwo Włoch.

Mówiło się, że Francuza może zastąpić Igor Tudor, ale według medialnych doniesień obie strony nie osiągnęły porozumienia w sprawie długości kontraktu. Chorwat oczekiwał dłuższej umowy, dlatego De Laurentis wybrał Mazzarriego, który zgodził się na siedmiomiesięczny okres.

Dziennikarze nie mają jednak wątpliwości, że działanie Napoli jest celowe, a po sezonie zespół obejmie ktoś inny, z kim klub będzie wiązał plany długoterminowe. Ich zdaniem kandydatem numer jeden jest Antonio Conte, ale wymieniają również Igora Tudora, Vicenzo Italiano i Francesco Farioliego, przy czym wybór rozstrzygnie się pomiędzy dwom pierwszymi trenerami.

Zobacz również: Milan rozważa zmiany w sztabie szkoleniowym

Komentarze