Milan rozważa zmiany w sztabie szkoleniowym

Choć Milan wspiera trenera Stefano Pioliego mimo słabszych wyników, to władze klubu mają inne nastawienie do pozostałych członków sztabu szkoleniowego. W najbliższych dniach ma dojść do spotkania na szczycie, na którym zostaną omówione liczne kontuzje.

Rafael Leao i Stefano Pioli
Obserwuj nas w
IMAGO / Antonio Balasco Na zdjęciu: Rafael Leao i Stefano Pioli
  • Milan mierzy się z licznymi kontuzjami w tym sezonie
  • Władze klubu są zaniepokojone obecną sytuacją
  • Możliwe, że dojdzie do zmian personalnych

Milan zaniepokojony liczbą kontuzji w drużynie

Stefano Pioli poprowadził AC Milan do mistrzostwa Włoch, a następnie półfinału Ligi Mistrzów, co było sporym sukcesem dla klubu w ostatnich latach. Szkoleniowiec mimo słabszych wyników w obecnej kampanii nadal ma pełne poparcie władz klubu.

Sternicy są jednak coraz bardziej zaniepokojeni liczbą kontuzji doznanych przez graczy Milanu tym sezonie. Zdecydowana większość z nich ma charakter mięśniowy, co zdecydowanie wskazuje palcem na trenerów od przygotowania fizycznego i personel medyczny, którzy najwyraźniej popełnili błąd w przygotowaniach. Chociaż sytuacja w tym sezonie jest gorsza, taki rodzaj kontuzji był stałym problemem przez cały okres panowania Piolego.

Jak podaje Calciomercato.com, w przerwie na mecze międzypaństwowe odbędzie się seria spotkań dyrektorów klubu, Piolego i jego sztabu. Mają zostać omówione obecnie stosowane praktyki i plany ich udoskonalenia. Media nie wykluczają jednak, że może dojść również do zmian personalnych.

Zobacz również: Finał Ligi Mistrzów znów może zagościć na kultowym stadionie

Komentarze