18-letni Polak zadebiutował w Romie. Media wróżą mu znakomitą karierę

Jordan Majchrzak w niedzielnym meczu Romy z Sassuolo otrzymał szansę od Jose Mourinho i zadebiutował w Serie A. Włoskie media oceniły występ 18-letniego Polaka bardzo pozytywnie wróżąc mu znakomitą karierę.

Jordan Majchrzak
PressFocus Na zdjęciu: Jordan Majchrzak
  • Majchrzak jest wypożyczony z Legii do Romy
  • 18-latek zadebiutował w meczu z Sassuolo
  • Napastnikowi media wróżą znakomitą karierę

Majchrzak zadebiutował w Romie

Jordan Majchrzak nigdy nie wystąpił na najwyższych poziomach rozgrywkowych w Polsce. Na swoim koncie ma jedynie trzynaście występów w 3. lidze w zespole rezerw Legii Warszawa. Oprócz tego jedynie kilkukrotnie uczestniczył w treningach pierwszego zespołu.

18-latek został wypożyczony we wrześniu ubiegłego roku z Legii Warszawa za 100 tysięcy euro. Majchrzak nie grał zbyt wiele w zespole U19 giallorossich, ale mimo to otrzymał szansę debiutu w pierwszej drużynie na poziomie Serie A. W niedzielę napastnik wszedł na ostatnie 13 minut meczu AS Romy z Sassuolo, które zakończyło się porażką rzymian 3:4. Został piątym Polakiem, który wystąpił w Romie.

– Majchrzak to młody talent urodzony w 2004 roku, który już zdążył zadziwić Jose Mourinho. Jego kariera została już wytyczona. Otrzymał swoje pierwsze powołanie od portugalskiego trenera w środę na mecz z Bolonią, bez debiutu, ale zaczął smakować atmosferę Stadio Olimpico – pisze o Polaku serwis ilromanista.eu.

– W Polsce uchodzi za człowieka, który jest skazany na wielką karierę. Pierwsze kroki stawiał w drużynie rezerw Legii Warszawa – dodaje z kolei serwis Goal.com.

Zobacz również: Włosi ocenili występ Zalewskiego. “Mógł rozpętać burzę”

Komentarze