Włosi ocenili występ Zalewskiego. “Mógł rozpętać burzę”

Nicola Zalewski w niedzielę zdobył swoją debiutancką bramkę na boiskach w Serie A. Włoskie media podkreślają jednak, że reprezentant Polski mógł sprokurować bardzo groźną kontrę rywala.

Nicola Zalewski
PressFocus Na zdjęciu: Nicola Zalewski
  • Dobry występ Zalewskiego przeciwko Sassuolo
  • Polak zdobył debiutancką bramkę na boiskach Serie A
  • Zalewski nie ustrzegł się jednak błędów

Zalewski z najwyższą notą w zespole Romy

W niedzielę AS Roma po bardzo emocjonującym meczu przegrała z Sassuolo 3:4. Ten wieczór z pewnością zapamięta Nicola Zalewski, który zaliczył premierowe trafienie na boiskach Serie A. Polak wpisał się na listę strzelców w 26. minucie spotkania. Trzeba przyznać, że polski zawodnik popisał się dość niecodziennym uderzeniem.

Włoskie media dość dobrze oceniły występ Zalewskiego. Dziennikarze Calciomercato.com podkreślają jednak, że gracz Romy mógł swoim błędem rozpocząć bardzo groźny atak Sassuolo.

– Być może spodziewał się innego debiutanckiego gola w Serie A. Polak rozgonił wiele czarnych chmur, które wiły się nad nim, ale i tak był bliski rozpętania burzy. Bardzo groźny kontratak w 7. minucie meczu mógł wyniknąć z jego błędu – napisali dziennikarze Calciomercato.com.

Polak otrzymał notę 6, najwyższą w zespole w raz z Wijnaldumem i Spinazzolą. Zalewski rozegrał dużo lepsze spotkanie niż przeciwko Juventusowi przed tygodniem, gdy został oceniony najsłabiej w zespole.