Gwiazdor przedłużył kontrakt z Interem Mediolan!

Lautaro Martinez
PressFocus Na zdjęciu: Lautaro Martinez

Lautaro Martinez przedłużył swoją umowę z Interem Mediolan do 2026 roku. Oficjalne potwierdzenie tej informacji ma mieć miejsce w ciągu kilku najbliższych dni.

  • Lautaro Martinez zdecydował się na przedłużenie swojej umowy z Interem Mediolan
  • Nowy kontrakt Argentyńczyka obowiązywać będzie do 2026 roku
  • Klauzula odstępnego zawarta w poprzednim kontrakcie przestanie obowiązywać

Lautaro Martinez na dłużej w Interze Mediolan!

Fani Interu Mediolan nie mogli w ostatnich miesiącach spać spokojnie. Choć Nerazzurri sięgnęli po pierwsze od jedenastu lat mistrzostwo Włoch, kiepska sytuacja finansowa zmusiła klub do sprzedaży dwóch wielkich gwiazd. Na zaciskanie pasa nie zgodził się także Antonio Conte, który od momentu zerwania swojej umowy z mediolańczykami pozostaje bezrobotny.

Niejasna była także przyszłość Lautaro Martineza. Okazało się jednak, że Argentyńczyk nie pójdzie w ślady Romelu Lukaku czy Achrafa Hakimiego. Fabrizio Romano donosi, że Inter doszedł z 24-latkiem do pełnego porozumienia w sprawie nowego kontraktu. Obecny obowiązuje do 2023 roku, a nowy przedłuży pobyt napastnika na San Siro o kolejne trzy lata. Jednocześnie klauzula odstępnego w wysokości 111 milionów, zawarta przy poprzedniej umowie, przestanie obowiązywać. Oficjalne ogłoszenie prolongaty kontraktu ma mieć miejsce w najbliższych dniach.

Lautaro Martinez trafił do Serie A trzy lata temu, a argentyński Racing otrzymał za niego 25 milionów euro. Od tamtej pory Argentyńczyk zdążył wyrosnąć na jedną z największych gwiazd zespołu i sięgnąć po mistrzostwo Włoch. Łącznie rozegrał dla Interu 144 mecze. Zanotował w nich 54 gole i 21 asyst. W obecnym sezonie 24-latek również nie zwalnia tempa; w dziewięciu ligowych spotkaniach strzelił już pięć bramek.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 15:25.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Conte podjął decyzję w sprawie przejęcia Man United.

Komentarze