La Cattedrale – nowy stadion Milanu i Interu [WIDEO]

Stefan de Vrij i Zlatan Ibrahimović
PressFocus Na zdjęciu: Stefan de Vrij i Zlatan Ibrahimović

AC Milan i Inter Mediolan poinformowały w środę o wyborze projektu nowego stadionu, który ma być domem dla obu klubów. Nowy obiekt, który będzie nosił nazwę “La Cattedrale” ma zostać otwarty w 2027 roku. Do tego czasu Rossoneri i Nerazzurri będą kontynuować grę na San Siro.

  • Nowy stadion AC Milan i Interu Mediolan ma zostać otwarty w 2027 roku
  • Pojemność “La Cattedrale” ma wynosić około 65 tysięcy miejsc
  • Do momentu wybudowania nowego stadionu Milan i Inter nadal domowe spotkania będą rozgrywać na San Siro

Projekt nowego stadionu wybrany

Projekt nowego stadionu Interu i Milanu to dzieło architektów mediolańskiego biura Popolousa. Obiekt ma powstać w nowej dzielnicy dedykowanej sportowi i rekreacji, która ma zajmować powierzchnię 110 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt stadionu jest inspirowany dwoma najsłynniejszymi budynkami w Mediolanie – Duomo di Milani i Gallaria Vittorio Emanuele. 

– Nowe San Siro będzie najpiękniejszym stadionem na świecie z silną tożsamością i rozpoznawalnością. Atrakcyjny, dostępny i zrównoważony stadion, który będzie nową ikoną dla Mediolanu pozwoli na wsparcie rozwoju obu klubów poprzez wzmocnienie ich konkurencyjności na międzynarodowym poziomie – powiedział prezes Rossonerich Paolo Scaroni.

Nowy stadion Milanu i Interu powstanie w sąsiedztwie dotychczasowe San Siro, który może zostać wyburzony lub przynajmniej zamieniony w mniejszy obiekt, na którym swoje spotkania mogłoby rozgrywać kobiece oraz młodzieżowe drużyny.

Stadion “La Cattedrale” ma zostać oddany do użytku w 2027 roku. Jego pojemność ma wynosić 65 tysięcy miejsc.

Zobacz także: Inter również pod lupą prokuratory

Komentarze