Alejandro Gomez
Alejandro Gomez fot. PressFocus

Konflikt na linii Gasperini-Gomez złagodzony, piłkarz nie poniesie konsekwencji

Atalanta BC zremisowała w swoim ostatnim meczu Ligi Mistrzów z FC Midtjylland 1:1. Tymczasem po tym starciu tematem numer jeden w Bergamo był konflikt na linii Gian Piero Gasperini-Papu Gomez. Włoskie media podają natomiast, że atmosfera między obiema stronami została już oczyszczona.

Czytaj dalej…

W trakcie ostatniego meczu z udziałem Czarno-niebieskich konflikt między zawodnikiem a trenerem zaczął się od tego, że ten drugi otrzymał konkretne wytyczne, aby trzymać się prawej strony boiska w pierwszej połowie. Zawodnik się do tych sugestii nie dostosował, co skutkowało tym, że po przerwie na boisku już go nie było.

Corriere di Bergamo podaje, że konflikt między Gasperinim a Gomezem był do tego stopnia zaogniony, że w szatni w przerwie było “gorąco”. Ostatecznie zawodnik nie poniesie jednak żadnych konsekwencji za swoje zachowanie, gdyż kierowało nim dobro zespołu. Piłkarz za wszelką cenę chciał wygrać mecz z ekipą z Danii.

Dodajmy, że w tabeli grupy D w fazie grupowej Ligi Mistrzów włoska ekipa plasuje się na drugim miejscu z dorobkiem ośmiu punktów na koncie. Liderem z 12 “oczkami” jest Liverpool FC.

W przyszłym tygodniu team z Lombardii zmierzy się na wyjeździe z AFC Ajaxem, który przed spotkaniami szóstej kolejki ma siedem punktów, więc batalia na Gewiss Stadium będzie starciem o być albo nie być w rozgrywkach dla obu ekip.

Komentarze