Kolejne osłabienie Juventusu. Absencja Szczęsnego potwierdzona

Wojciech Szczęsny
Pressfocus Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu Inter – Juventus. O tym, że Polak opuści starcie o Superpuchar Włoch poinformował Massimiliano Allegri.

  • 12 stycznia to data rozegrania meczu o Superpuchar Włoch
  • W środę szansę na wygranie trofeum będą mieli gracze Interu i Juventusu
  • Turyńczykom nie pomoże Wojciech Szczęsny, co potwierdził jego trener

Juventus osłabiony przeciwko Interowi

Massimiliano Allegri prawdopodobnie nie spodziewał się, że powrót do Juventusu okaże się tak trudny. Turyńczycy wygrali swoją grupę w Lidze Mistrzów, ale na krajowym podwórku nie liczą się w walce o tytuł mistrzowski. 54-letni trener może jednak zdobyć inne trofeum – Superpuchar Włoch.

W środę 12 stycznia Juventus zagra z Interem bez kilku ważnych graczy. Pojedynek z mediolańczykami opuści Federico Chiesa, który nie zagra już w tym sezonie. Ponadto zawieszeni są Juan Cuadrado i Matthijs de Ligt. Z Covid-19 zmaga się Aaron Ramsey. Turyńczykom nie pomoże również Wojciech Szczęsny, co potwierdził jego trener.

Jutro zagra Perin. Dzieje się tak, ponieważ Szczęsny przyjedzie do nas w ostatniej chwili, a musimy przestrzegać protokołu – powiedział Allegri na przedmeczowej konferencji prasowej. – Wszyscy zawodnicy przyjęli szczepionkę, a Szczęsny zrobił to jako ostatni. Jeszcze nie ma green passa i przybędzie na stadion w ostatniej chwili, dlatego usiądzie na ławce – dodał włoski szkoleniowiec.

Czytaj także: Superpuchar Włoch. Inter – Juventus: typy, kursy, zapowiedź (12.01.2022)

Komentarze