Juventus wyraził stanowisko ws. Haalanda i Donnarummy

Erling Haaland
Erling Haaland fot. PressFocus

Juventus FC był w 2017 roku blisko pozyskania Erlinga Haalanda. Ostatecznie Norweg zasilił szeregi Borussii Dortmund. Tymczasem dyrektor sportowy Starej Damy Federico Cherubini przyznał, że klub żałuje, że ostatecznie nie pozyskał piłkarza, mimo że była na to szansa.

  • Juventus kilka lat temu mógł pozyskać Erlinga Haalanda
  • Ostatnio dyrektor sportowy Starej Damy został zapytany, czy klub żałuje, że nie udało się pozyskać Norwega
  • Przedstawiciel klubu z Turynu został też zapytany, dlaczego Juve nie pozyskało latem Gigi Donnarummy

Juventus żałuje niewykorzystanej okazji, Szczęsny z kredytem zaufania

Juventus FC próbował pozyskać Haalanda z FC Salzburg. Ostatecznie jednak plany sterników Bianconerich spełzły na niczym. 21-latek czekał na atrakcyjniejsze propozycje, decydując się ostatecznie na przeprowadzkę do klubu z Bundesligi w 2020 roku.

Przedstawiciel Juventusu został zapytany wprost przez Tuttosport, czy żałuje, że Juve nie pozyskał reprezentanta Norwegii. Cherubin odpowiedział bez zastanowienia. – Oczywiście, że żałuje. Byłoby głupio powiedzieć coś innego. W każdym razie wiem, że młodzi zawodnicy przed takimi transakcjami mogą bać się wypożyczenia do innych klubów. My byliśmy wówczas na początku powstania projektu U-23 i być może perspektywa, którą zaoferowaliśmy piłkarzowi, nie była dla niego ciekawa – mówił działacz Juve.

– Może pomysł wypożyczenia i ogrywania się w innym zespole nie był interesujący dla Haalanda. Niewykluczone, że dzisiaj wyglądałoby to inaczej – powiedział Cherubini.

Norweski napastnik nie jest jednak jedynym, którego nie udało się pozyskać przez działaczy Juve. W trakcie ostatniej sesji transferowej sternicy Starej Damy nie wykorzystali na transfer Gianluigiego Donnarummy z AC Milanu. Reprezentant Włoch ostatecznie zdecydował się na przeprowadzkę do Paris Saint-Germain. Zapytany o to, dlaczego Juventus nie spróbował pozyskać młodego bramkarza, Cherubini nie miał kłopotu z udzieleniem odpowiedzi.

– Mamy niezawodnego bramkarza z długą umową (Wojciech Szczęsny – przyp. red.) Darzymy go zaufaniem. W naszym odczuciu jest idealnym dla nas rozwiązaniem. Nasza polityka transferowa zakłada, że transfer w stylu PSG, byłby bez sensu. Nie było dobre mieć dwóch najwyższej klasy bramkarzy w jednym zespole – powiedział przedstawiciel Juve.

Czytaj więcej: Juventus z problemami przed hitem z Napoli

Komentarze