Juventus opracowuje plany na lato. Mercato ma odmienić Starą Damę

Massimiliano Allegri
fot. PressFocus Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri wrócił do Juventusu z jasnym celem, którym miało byc przywrócenie drużyny na szczyt. Włoch miał jednocześnie uporządkować to, co zostało zburzone w trakcie kadencji Maurizio Sarriego i Andrei Pirlo. Sezon 2021/2022 nie będzie mile wspominany przez tifosi Juve. Fani Juventusu, utożsamiający się z zasadą, że nieważna jest przeszłość, a liczy się przyszłość, mogą mieć jednak nadzieje na lepsze czasy. Tym bardziej że letnie okno transferowe zapowiada się ciekawie w Turynie. Czego oczekuje Allegri i na co liczą władze Bianconerich?

  • Okno transferowe we Włoszech otwiera się już 1 lipca
  • Juventusu ma w planach wzmocnienia, ale będzie się to wiązać również z rozstaniami
  • Nie kilkną spekulacje na temat potencjalnych nowych piłkarzy w Juve. Głównym celem wydaje się Paul Pogba

Qua vadis Juve?

Juventus przez dziewięć lat trząsł ligą włoską. Robił, co chciał i kiedy chciał. Był pomysł pozyskania Joao Cancelo? Władze klubu nie miały kłopotu, aby zrealizować cel. Pojawiła się koncepcja budowania drużyny na Miralemie Pjaniciu, to też nie było problemem. Nawet wydająca się poza zasięgiem Bianconerich transakcja z udziałem Cristiano Ronaldo stała się faktem. Mimo wszystko spektakularnego sukcesu w postaci triumfu w Lidze Mistrzów nie było. Drużyna z Turynu czeka na kolejne tego typu osiągnięcie od 1996 roku, a kibice coraz bardziej się niecierpliwią.

La Gazzetta dello Sport ujawniła ostatnio, że na dniach ma odbyć się spotkanie na szczycie w Juventusie, w którego trakcie mają być omówione plany i cele na przyszłość. Wziąć w nim udział mają sternicy Starej Damy i trener Massimiliano Allegri. Włoch nie musi obawiać się o swoją pozycję w klubie. Cieszy się dużym zaufaniem. Mimo że w sezonie 2021/2022 drużyna nie prezentowała się tak, jak tego po niej oczekiwano. Chociaż cel minimalny został zrealizowany.

Szczytowe spotkanie z udziałem władz Juve i Allegriego ma odbyć się w Continassa. Omówiona ma być kwestia taka jak między innymi to, dlaczego zespół nie wykazał się odpowiednią dojrzałością na boisku, a także co było przyczyną trwonienia przewagi, co miało miejsce w kilku spotkaniach. Między innymi ostatnio, gdy Juve mierzyło się z Lazio. Mimo że prowadziło 2:0, to ostatecznie tylko zremisowało.

Całość tekstu znajduje się na SerieA.pl.

Czytaj więcej: Adeyemi, Coutinho i Haaland: gwiazdy z potwierdzonymi transferami

Komentarze