Giroud wprowadził Milan do Ligi Mistrzów. Fatalny Juventus

AC Milan pokonał Juventus 1:0 w meczu 37. kolejki Serie A. Gola na wagę trzech punktów i awansu do Ligi Mistrzów zdobył w 40. minucie spotkania Olivier Giroud.

Olivier Giroud
IMAGO / Luca Castro Na zdjęciu: Olivier Giroud
  • Milan pokonał Juventus w hicie 37. kolejki Serie A
  • Gola na wagę zwycięstwa zdobył Giroud
  • Rossoneri zapewnili sobie awans do Ligi Mistrzów

Hit Serie A rozczarował

Spotkanie Juventusu z Milanem było prowadzone w żywym tempie już od pierwszych minut. Stawką meczu była awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, dlatego obie drużyny próbowały przejąć inicjatywę.

Jednak na boisku nie było zbyt wiele emocji. Była natomiast walka w środku pola i mnóstwo niedokładności, choć nieco konkretniejsi w swoich atakach byli zawodnicy Milanu.

W końcu jedna z akcji Milanu przyniosła zamierzony efekt. W 40. minucie Giroud w ładnym stylu wykończył dośrodkowanie Calabrii i pokonał bezradnie interweniującego Wojciecha Szczęsnego.

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie. Jednak poziom piłkarski wyraźnie spadł. Milan nie kwapił się z konstruowaniem ataków mając korzystny rezultat po swojej stronie. Juventus z kolei powolną i niedokładną grę odbierał sobie szansę na wywalczenie choćby jednego punktu w tym pojedynku.

Przegrana sprawiła, że Stara Dama nie ma już żadnych szans na awans do Ligi Mistrzów. Ten z kolei zapewnili sobie piłkarze Milanu.