Derby d’Italia bez rozstrzygnięcia. Snajperzy obu ekip nie zawiedli [WIDEO]

Juventus zremisował 1:1 z Interem Mediolan w najciekawszym spotkaniu 13. kolejki Serie A. Autorami bramek tego wieczoru byli Dusan Vlahović oraz Lautaro Martinez.

Juventus - Inter Mediolan
IMAGO / Marco Alpozzi Na zdjęciu: Juventus - Inter Mediolan
  • Juventus podzielił się punktami z Interem Mediolan na Allianz Stadium
  • W największym hicie 13. kolejki Serie A padł rezultat jeden do jednego
  • Wynik otworzył Dusan Vlahović, na co odpowiedział Lautaro Martinez

Dwóch rannych w hicie Serie A, na szczycie tabeli bez zmian

Juventus w niedzielę wieczorem na Allianz Stadium podejmował Inter Mediolan w hitowym meczu 13. kolejki Serie A. Emocji w najciekawszym spotkaniu weekendu nie brakowało, aczkolwiek nie udało się wyłonić zwycięzcy, bowiem padł remis 1:1.

To gospodarze lepiej weszli w ten mecz, ponieważ w 27. minucie odżył duet Federico Chiesa – Dusan Vlahović. Włoski skrzydłowy asystował, a serbski napastnik płaskim oraz precyzyjnym strzałem pokonał stojącego w bramce gości Yanna Sommera.

Nerazzurri zaledwie sześć minut później zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Lautaro Martinez odpowiedział na trafienie Dusana Vlahovicia i na tablicy wyników mieliśmy 1:1. W drugiej połowie nie obejrzeliśmy żadnych goli. Wynik do ostatniego gwizdka sędziego zatem już się nie zmienił.

Wojciech Szczęsny rozegrał dzisiaj 90 minut, natomiast Arkadiusz Milik zameldował się na murawie w 80. minucie. Na czele tabeli Serie A zachowany został więc status quo – Inter Mediolan z 32 punktami na koncie prowadzi, Juventus ma dwa oczka mniej, a AC Milan z 26 punktami jest trzeci.

Juventus – Inter Mediolan 1:1 (1:1)

1:0 Dusan Vlahović 27′

1:1 Lautaro Martinez 33′