Ważą się losy meczu Milan – Juventus

Cristiano Ronaldo i Juan Cuadrado
Cristiano Ronaldo i Juan Cuadrado PressFocus

Na dzień przed szlagierowym spotkaniem z Milanem kolejny zawodnik Juventusu uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Tym razem dodatni wynik dało badanie przeprowadzone u Juana Cuadrado. W poniedziałek Stara Dama poinformowała natomiast o pozytywnym wyniku Alexa Sandro.

Alex Sandro jeszcze w niedzielę zagrał przeciwko Udinese Calcio, natomiast w poniedziałek zaczął wykazywać objawy. Przeprowadzony u niego test dał wynik pozytywny. Aktualnie Brazylijczyk przebywa na izolacji. Klub od razu zarządził przeprowadzenie badań pozostałych piłkarzom.

We wtorek klub potwierdził dodatni wynik u kolejnego zawodnika. W oficjalnym komunikacie napisano: “Juventus FC informuje, że podczas badań przewidzianych w obowiązującym protokole, Juan Cuadrado uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zawodnik został już umieszczony w izolacji i nie wykazuje objawów”.

Aktualnie w Turynie trwa nerwowe oczekiwanie na wyniki kolejnych badań, ale te mają być znane dopiero w środę rano. Z tego powodu klub podjął decyzję o przesunięciu wyjazdu drużyny do Mediolanu. Zespół Andrei Pirlo uda się na mecz dopiero po otrzymaniu wyników badań. 

Na razie środowy mecz Milan – Juventus nie jest zagrożony, ale sytuacja jest dynamiczna. Może ona diametralnie ulec zmianie w przypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem o kolejnego zawodnika. Turyn czeka więc nerwowa noc i oczekiwanie na wyniki badań.

Juventus zajmuje obecnie dopiero piąte miejsce w tabeli Serie A. Mecz z Milanem ma dla Starej Damy kluczowe znacznie w walce o obronę mistrzowskiego tytułu. Aktualnie mistrzowie Włoch tracą do Rossonerich dziesięć punktów, ale mają jeden mecz do rozegrania więcej. Pierwszy gwizdek meczu zabrzmi o godzinie 20:45.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 6. stycznia 2021 20:38.

Komentarze