Inter w pięknym stylu podsumował sezon

Piłkarze Interu Mediolan
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Interu Mediolan

W ostatnim spotkaniu sezonu 2020/21 Inter Mediolan efektownie 5:1 pokonał Udinese Calcio, a po końcowym gwizdku sędziego odebrał trofeum za mistrzostwo Włoch.

Inter rozgromił Udinese i odebrał trofeum

Nerazzurri mistrzowski tytuł zapewnili sobie już znacznie wcześniej, nie dając żadnych szans swoim rywalom. Mimo pewnego tytułu nie zamierzali dawać swoim rywalom żadnej taryfy ulgowej. W niedzielne popołudnie przekonało się o tym Udinese.

Podopieczni Antonio Conte już w ósmej minucie objęli prowadzenie. Po świetnej wymianie piłki z Lautaro Martinezem do siatki z kilku metrów trafił Ashley Young. Tuż przed przerwą Inter zdobył drugiego gola. Bramkarza gości uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego zaskoczył Christian Eriksen.

Dziesięć minut po przerwie Inter wywalczył sobie rzut karny, po tym jak w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Achraf Hakimi. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Martinez, podwyższając tym samym na 3:0.

Gospodarze wcale nie zamierzali jednak na tym poprzestawać. W 65. minucie zadali kolejny cios, a w roli głównej wystąpił Ivan Perisić. Chorwat popisał się pięknym uderzeniem z lewej strony pola karnego w kierunku dalszego słupka.

Siedem minut później na listę strzelców wpisał się również Romelu Lukaku. Po technicznym strzale Alexisa Sancheza piłka trafiła w słupek, a następnie odbiła się od stojącego przed bramką Belga i wylądowała w siatce.  W 80. minucie Udinese zdobyło honorowego gola. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Eriksena wykorzystał Roberto Pereyra.

Po zakończeniu spotkania odbyła się ceremonia wręczenia drużynie Interu Mediolan trofeum za zdobycie mistrzostwa Włoch. Nerazzurri sezon zakończyli z 91 punktami na koncie.