Paulo Dybala

Inter Mediolan zremisował 1:1 z Juventusem w hicie dziewiątej kolejki Serie A. Stara Dama uratowała punkt w końcówce spotkania, gdy rzut karny wykorzystał Paulo Dybala. Trafienie dla Nerazzurrich zanotował natomiast Edin Dzeko.

Dybala uratował punkt Juve

Inter Mediolan przystępował do potyczki ze Starą Damą w roli faworyta, chcac jednocześnie wrócić na zwycięski szlak w krajowych rozgrywkach po potknięciu z Lazio (1:3). Tymczasem Juventus liczył na piąte zwycięstwo z rzędu, dzięki któremu mógł zbliżyć się do zespołów z czołówki ligowej tabeli.

W pierwszych trzech kwadransach meczu padł tylko jeden gol, który padł w 17. minucie. Na listę strzelców wpisał się Edin Dzeko. Bośniak dobił strzał Hakana Calhanoglu, po którym piłka odbiła się od słupka i z bliskiej odległości pokonał Wojciecha Szczęsnego. Chwilę po stracie bramki Stara Dama miała kolejny kłopot, bo z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Federico Bernardeschi, którego zmienił Rodrigo Bentancur.

Po zmianie stron mecz był bardzo wyrównany. Juve miało sytuacje strzeleckie, ale nie potrafiło ich wykorzystać. W 83. minucie Massimiliano Allegri postawił wszystko na jedną kartę, wpuszczając na boisko Arthura i Kaio Jorge’a. Wprowadzeni na boisko Brazylijczycy nie zdołali zmienić losów rywalizacji, ale Juvei tak dopięło swego.

Cel udało się osiągnąć w 87. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny za faul Denzela Dumfriesa na Alexie Sandro. Na gola zamienił go Paulo Dybala. Argentyńczyk pokonał Samira Handanovicia pewnym strzałem. Tym samym Bianconeri zremisowali 1:1 z mediolańską ekipą, kontynuując passę meczów bez porażki, która zaczęła się 22 września.