Nielogiczna decyzja w sprawie trenera SSC Napoli

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso PressFocus

Ostatnie tygodnie w Serie A są bardzo zaskakujące i pełne zwrotów akcji. Karuzela trenerska rozpędziła się mocno i w wielkich klubach doszło lub dojdzie do ważnych zmian. Niestety, najprawdopodobniej poszkodowanym w tej zabawie będzie trener Napoli Gennaro Gattuso. Piotr Dumanowski i Dominik Guziak z Eleven Sports w swoim tekście dla seriea.pl piszą, że ta decyzja jest wbrew rozsądkowi.

Napoli rozstaje się z Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso przez ostatnie kilka lat musiał odklejać łatkę trenera, który bazuje na defensywnym stylu gry, a jego drużyny grają zamordystyczny futbol. Piotr Dumanowski i Dominik Guziak przywołują statystyki z jego czasów w Pisie, a kibice, którzy skupiają się tylko na Serie A, pamiętają jak oczy krwawiły, oglądając AC Milan pod wodzą Rino. Wiele jednak się zmieniło od tego czasu.

Gattuso nie miał także łatwego startu w SSC Napoli. Pod Wezuwiuszem zaliczył kilka wpadek, ale wiedział, że ma materiał piłkarski, który gwarantuje mu pokazanie szerszego warsztatu trenerskiego. Gattuso wygrał Puchar Włoch, a jego zespół mimo wielu przeciwności losu, problemów covidowych czołowych zadowników i kontuzji, potrafił nadrobić zaległości i bić się do końca sezonu o najlepszą czwórkę ligi, gwarantującą udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki, a Napoli jest o krok od sukcesu.

Niestety, wiele wskazuje na to, że Gattuso nie utrzyma swojej posady. Włoskie media już trąbią, że Luciano Spaletti jest już po słowie z Aurelio De Laurentiisem i od nowego sezonu poprowadzi ekipę z Neapolu.

Cały tekst “Panie De Laurentiis, opamiętaj się pan. Rino musi zostać” możecie przeczytać na seriea.pl

Komentarze