Skończyło się na strachu. Gwiazdy Juve bez poważnych urazów

Juventus wydał oświadczenie zawierające szczegółowe informacje na temat kontuzji odniesionych przez Federico Chiesę, Angela Di Marię i Alexa Sandro podczas wygranego 1:0 meczu z Freiburgiem w Lidze Europy w czwartek wieczorem.

Federico Chiesa
PressFocus Na zdjęciu: Federico Chiesa
  • Di Maria, Chiesa i Alex Sandro odnieśli urazy w meczu Ligi Europy
  • Brazylijczyk wróci do gry po przerwie reprezentacyjnej
  • Di Maria i Chiesa odpoczną tylko w następnym spotkaniu

Dobre wieści dla Juventusu

Federico Chiesa pojawił się na boisku w miejsce Dusana Vlahovicia w 67 minucie pojedynku z Freiburgiem, ale 15 minut później upadł trzymając się za prawe kolano. Alex Sandro opuścił plac gry już w pierwszej połowie. Jak się okazuje powodem był lekki uraz mięśniowy. Di Maria pozostał na boisku do ostatniego gwiazdka, ale w końcowej fazie spotkania można było zaobserwować, że Argentyńczyk mierzy się z problemami zdrowotnymi.

Wszyscy trzej zawodnicy Juventusu przeszli dziś rano testy medyczne w ośrodku treningowym.

– Federico Chiesa i Angel Di Maria przeszli dziś rano testy medyczne w J|Medical. Badania wykluczyły urazy torebki więzadłowej prawego kolana w przypadku Chiesy oraz urazy mięśni lewego uda w przypadku Di Marii. Dlatego ich stan będzie oceniany dzień po dniu – napisano. Media informują, że obaj dostaną wolne w najbliższym meczu ligowym przeciwko Sampdorii, aby być w pełni sił na mecz rewanżowy z Freiburgiem.

– Alex Sandro również przeszedł testy medyczne, które wykazały uszkodzenie mięśnia dwugłowego lewego uda. Jego powrót do rywalizacji spodziewany jest po przerwie reprezentacyjnej – dodano.

Zobacz również: Arteta wypunktował błąd Kiwiora. “Nie może do tego dochodzić”

Komentarze