Defensor Interu wygrał w sądzie z byłymi agentami

Stefan De Vrij
Pressfocus Na zdjęciu: Stefan De Vrij

Stefan De Vrij przez lata sądził się z byłymi agentami w kwestii nieprawidłowości w jego transferze do Interu Mediolan. Po blisko czterech latach batalię sądową wygrał. Obrońca Interu Mediolan zarobi wiele na odszkodowaniu.

  • Stefan De Vrij sądził się z agencją Seg o nieprawidłowości przy jego transferze do Interu
  • Zawodnik oskarżył byłych agentów o utajenie zysków ze szczegółów umowy
  • Proces wygrał i otrzyma wysokie odszkodowanie

Piłkarz też może wygrać w sądzie

De Vrij przeniósł się w 2018 roku z Lazio Rzym do Interu Mediolan na zasadzie wolnego transferu. Wówczas interesy piłkarza reprezentowała agencja menadżerska Seg, która odpowiadała za negocjacje z Nerazzurri. Niedługo później Holender postanowił zerwać współpracę i oskarżył agencję o oszustwo. Jego zdaniem w umowie z mediolańczykami ówcześni agenci zawarli utajnione zyski dla siebie płynące między innymi z tytułu ewentualnego transferu zawodnika.

Defensor Interu Mediolan walczył w sądzie w Amsterdamie nawet o 22 miliony euro odszkodowania. Ostatecznie stanęło na dużo niższej sumie, choć i tak znaczącej. Stefan De Vrij otrzymał 4,7 miliona euro. Zdaniem włoskich mediów jego sprawa może okazać się przełomowa. Wielu piłkarzy ma problemy ze swoimi agentami, jednak do tej pory niemal każda rozprawa kończyła się wygraną pazernych przedstawicieli zawodników. 

W czasie trwania procesu De Vrij trafił pod skrzydła Mino Raioli, postrzeganego za jednego z najlepszych agentów piłkarskich na świecie. Jako że kontrakt Holendra wygasa już za rok, znany z lukratywnych umów agent będzie miał okazję do wykazania się. W grę wchodzi przedłużenie umowy, lub zmiana pracodawcy po zakończeniu sezonu. 

Komentarze