Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Conte: Inter jest budowany w oparciu o włoską tożsamość

Bardzo ciekawie zapowiada się drugi dzisiejszy mecz w ramach dziewiątej kolejki Serie A, w którym Inter Mediolan w roli gospodarza zmierzy się z Parmą Calcio. Przed tym starciem opiekun Nerazzurrich wypowiedział się na temat między innymi Sebastiano Esposito, wierząc, że to może być duży talent.

Czytaj dalej…

Młody włoski zawodnik otrzymał szansę gry od Antonio Conte w trakcie środkowej potyczki z Borussią Dortmund, zmieniając w drugiej połowie Romelu Lukaku. Esposito za swój występ otrzymał wiele pochlebnych opinii.

– Mieliśmy w ataku konkretne pomysły na grę – mówił były selekcjoner reprezentacji Włoch w trakcie konferencji prasowej.

– Wiedzieliśmy, że mamy trzech napastników o określonych cechach, czyli Lukaku, Sancheza i Lautaro, podczas gdy Politano ma atuty do gry ofensywnej, które objawiał już w Sassuolo – kontynuował Conte.

– Esposito był moim piątym wyborem do gry, więc ogólnie byłem spokojny o naszą ofensywę – przekonywał były menedżer Chelsea FC.

– Od momentu, gdy kontuzji doznał Sanchez, co było dla nas dużą stratą, zdecydowaliśmy, że będziemy stawiać na Esposito, który dobrze prezentował się latem – zaznaczył Conte.

Szkoleniowiec Czarno-niebieskich nie ukrywał też, że celem klubu jest stawianie na zawodników z włoską tożsamością.

– Celem klubu jest przede wszystkim skupienie się na silnych i niezawodnych zawodnikach, co dają nam Włosi – mówił opiekun mediolańczyków.

– Powszechnie znany jest sposób pracy włoskich trenerów. Jesteśmy bardzo wybredni, jeśli chodzi o grę, przywiązując dużą wagę do taktyki. Pracujemy pod tym względem o wiele dokładniej, niż zagraniczni szkoleniowcy – dodał.

– Inter musi mieć włoskiego ducha. W każdym razie muszę podać przykład, że jest u nas Sami Handanović, który jest obcokrajowcem, ale ma włoską tożsamość. Ja postrzegam go jako Włocha – skwitował Conte.

Komentarze