Bonucci o karze dla Juve. “Jeszcze ważniejsze jest bycie drużyną”

Leonardo Bonucci
fot. PressFocus Na zdjęciu: Leonardo Bonucci

Juventus został w piątek 20 stycznia 2023 roku dotkliwe ukarany minus 15 punktami za nieprawidłowości finansowe. Stanowisko w sprawie wyraził Leonardo Bonucci.

  • Juventus w drugiej części sezonu będzie walczył najpewniej co najwyżej o miejsce premiowane grą w Lidze Konferencji
  • Kilka słów za pośrednictwem mediów społecznościowych na temat obecnej sytuacji w klubie z Turynu opublikował Leonardo Bonucci
  • Reprezentant Włoch skupił się na wsparciu drużyny w trudnym momencie

Juventus w bardzo trudnym położeniu

Juventus po odjęciu punktów legitymuje się aktualnie bilansem 22 oczek, mając 12 punktów straty do szóstej AS Romy. W związku z tym Stara Dama stoi przed niezwykle trudnym zadaniem, którym będzie wywalczenie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Szansą na występy na arenie międzynarodowej w kolejnej kampanii jest też triumf w Coppa Italia.

“Jesteśmy razem. Teraz jeszcze ważniejsze jest bycie drużyną. Będziemy podążać własną drogą” – napisał Leonardo Bonucci na swoim profilu na Twitterze.

Juventus został pozbawiony 15 punktów w obecnym sezonie z powodu naruszenia przepisów finansowych. Przedstawiciele władz klubu, zajmujący wcześniej kierownicze stanowiska, zostali czasowo zawieszeni.

Juve w niedzielę wieczorem w spotkaniu 19. kolejki Serie A zmierzy się z Atalantą. Spotkanie odbędzie się na Allianz Stadium. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 20:45. Kolejnymi rywalami Starej Damy będą Monza w ramach 20. kolejki ligi włoskiej oraz Lazio w kolejnej rundzie Pucharu Włoch.

Czytaj więcej: Juventus w obliczu kolejnych sankcji. Klub może zostać wykluczony z europejskich pucharów

Komentarze