Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Barzagli: Guardiola wciąż może dołączyć do Juve

Środki masowego przekazu wydają się przekonane, że nowym trenerem Juventusu FC zostanie Maurizio Sarri, zastępując w tej roli Massimiliano Allegriego. Tymczasem były już obrońca Starej Damy w osobie Andrei Barzagliego daje do zrozumienia w swoim ostatnim wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport, że temat nie jest jeszcze przesądzony.

Czytaj dalej…

Były reprezentant Włoch upiera się, że cały czas aktualny jest temat ewentualnego zatrudnienia Josepa Guardioli przez klub z Piemontu. Barzagli nawiązuje w swojej wypowiedzi do tego, że rok temu niewielu wierzyło, że Cristiano Ronaldo może zostać zawodnikiem Juve, a tak się stało. Podobnie ma być z aktualnym menedżerem The Citizens.

– Mam wrażenie, że ludzie są już pewni tego, że Sarri zostanie nowym trenerem Juve, ale decyzja nie została jeszcze podjęta i wciąż jest wymienianych wiele nazwisk w kontekście pracy w klubie z Turynu – powiedział Barzagli za pośrednictwem La Gazzetta dello Sport.

– Decydenci Bianconerich pokazali w ostatnich latach, że pracują ciężko. Jestem pewny, że wybiorą odpowiednią osobę na stanowisko trenera. Będzie to ktoś z nowym pomysłem, a może będzie miał kontynuować pracę, która już ma miejsce w Juve, zobaczymy – dodał Włoch.

– Nie wiem, jaka jest aktualnie sytuacja w Juventusie. W każdym razie słyszałem, że były rozmowy ws. Guardioli. Fajnie byłoby, gdyby ten trener trafił do Turynu, to takie marzenie. Rok temu niewielu wierzyło, że CR7 może zasilić szeregi Bianconerich. Jak się jednak okazało marzenia mogą był spełnione. Zobaczymy, jak będzie, gdy klub ogłosi nazwisko nowego trenera – kontynuował Barzagli.

Przypomnijmy, że piłkarze Starej Damy w sezonie 2018/2019 wygrali po raz ósmy z rzędu mistrzostwo Włoch, z kolei w Lidze Mistrzów zakończyli zmagania w 1/4 finału tych rozgrywek, ulegając w dwumeczu z AFC Ajaxem.


Komentarze