Asysta Zielińskiego, Napoli coraz bliżej Scudetto

W ramach 27. kolejki Serie A Torino przegrało u siebie z Napoli 0:4. W barwach gospodarzy grał Karol Linetty (sprokurował rzut karny), a w szeregach gości Piotr Zieliński, który zanotował asystę przy premierowym trafieniu. Napoli zajmuje pierwsze miejsce i ma aż 71 oczek.

Luciano Spalletti
PressFocus Na zdjęciu: Luciano Spalletti
  • Gospodarze już do przerwy przegrywali dwoma trafieniami
  • Przy pierwszym golu asystował Piotr Zieliński
  • Ostatecznie goście wygrali aż 4:0 i umocnili się na pierwszej lokacie

Torino bez szans

W spotkaniu pomiędzy Torino i Napoli pierwszy gol padł bardzo szybko. Już w dziewiątej minucie Zieliński celnie dośrodkował z rożnego, a jego asystę na bramkę zamienił Victor Osimhen.

Do wyrównania mógł doprowadzić Antonio Sanabria. Zawodnik Torino trafił jednak tylko w słupek. W 35. minucie było zaś 2:0 dla gości, ponieważ z karnego nie pomylił się Chwicza Kwaracchelia. Niestety, “jedenastkę” sprokurował Karol Linetty.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Goście prowadzili zatem dwoma bramkami i byli na najlepszej drodze do zanotowania kolejnego ligowego triumfu.

Goście nie zamierzali jednak na tym poprzestawać. Siedem minut po zmianie stron Osimhen z bliska po raz drugi tego popołudnia pokonał golkipera Byków. Na 4:0 podwyższył zaś Tanguy Ndombele. Więcej goli nie padło i przyjezdni wykonali kolejny krok w kierunku Scudetto.

Hubert Idasiak i Bartosz Bereszyński (obaj Napoli) byli tylko rezerwowymi.