Alarm w Rzymie. Kilkunastu nieobecnych

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Kilkunastu zawodników nie będzie miał do swojej dyspozycji szkoleniowiec Lazio Rzym Simone Inzaghi w środowym meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów, w którym jego drużyna zmierzy się na wyjeździe z FC Brugge. Włoska drużyna będzie musiała sobie poradzić bez kilku kluczowych zawodników, których zabrakło na ostatnim treningu zespołu przed wylotem do Belgii.

Czytaj dalej…

Jak informuje Sky Sport Italia, we wtorkowych zajęciach zespołu udziału nie wzięli Ciro Immobile, Luis Alberto, Andreas Pereira, Lucas Leiva, Manuel Lazzari, Danilo Cataldi, Luiz Felipe, Thomasa Strakosha, Nicola Armini i Gonzalo Escalante. Z problemami zdrowotnymi od dłuższego czasu zmagają się również Stefan Radu i Senad Lulić.

Lazio na razie nie poinformowało co jest powodem tak wielu absencji. Nie wiadomo czy nieobecność tak dużej liczby zawodników ma związek z wynikami poniedziałkowych badań wymazowych, które zgodnie z protokołem Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) przechodzili piłkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego.

Trener włoskiego zespołu Simone Inzaghi przyznał, że sytuacja kadrowa przed środowym meczem w Brugii jest bardzo trudna. – Tak, to będzie inny wieczór niż pozostałe, ale musimy rozegrać ważne spotkanie z drużyną, która podobnie jak my, wygrała pierwszy mecz – powiedział Inzaghi.

– Musimy poradzić sobie z tym nagłym wypadkiem. Głównym problemem jest to, że nie mamy możliwości rotacji. Będę miał do dyspozycji bardzo mało zmian, a trzy dni temu graliśmy z Bologną. Taka jest jednak sytuacja i musimy iść dalej – dodał szkoleniowiec Lazio.

Lazio bardzo udanie rozpoczęło rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W ubiegłym tygodniu pewnie 3:1 pokonało na Stadio Olimpico Borsussię Dortmund. Trzy punkty na swoje konto zapisali również Belgowie, którzy w wyjazdowym meczu pokonali 2:1 Zenit Sankt Petersburg.

Komentarze