Vermaelen ogłosił zakończenie kariery

Thomas Vermaelen
fot. PressFocus Na zdjęciu: Thomas Vermaelen

Thomas Vermaelen ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. 36-latek jednocześnie dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Belgi. Informacje w tej sprawie przekazało biuro prasowe Belgijskiej Federacji Piłki Nożnej.

  • Thomas Vermaelen podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery
  • 36-latek po zawieszeniu butów na przysłowiowym kołku będzie jednym ze współpracowników Roberto Martineza w reprezentacji Belgii
  • Informacje o dołączeniu Belga do dołączeniu sztabu szkoleniowego przekazał profil Belgijskiej Federacji Piłki Noznej

Vermaelen zakończył karierę

Thomas Vermaelen w drużynie narodowej rozegrał łącznie 85 meczów. Strzelił w nich dwa gole. Debiut w drużynie narodowej zaliczył w 2006 roku przeciwko Luksemburgowi, co miało miejsce w 2006 roku. Tymczasem ostatni występ w szeregach Czerwonych Diabłów zanotował w trakcie 1/4 finału Euro 2020 z reprezentacją Włoch.

Vermaelen piłkarską karierę rozpoczął w Holandii, broniąc barw Ajaxem. W przeszłości zawodnik występował również w Arsenalu, a także FC Barcelonie, czy Romie. Ogólnie w całej swojej karierze Belg rozegrał łącznie 430 meczów, strzelając w nich 29 goli. Na koncie zawodnika jest też 11 asyst.

Vermaelen wywalczył 11 trofeów w trakcie swojej kariery. Belg ostatnio bronił barw Vissel Kobe, gdzie trafił latem 2019 roku. Do teamu z Japonii zawodnik trafił na zasadzie wolnego transferu.

Vermaelen po raz pierwszy jako członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Belgii weźmie udział w meczu przeciwko Słowenii, co będzie miało miejsce 29 marca. Spotkanie będzie towarzyskie.

Zobacz także: wideo o transferach

Komentarze