Messi zachwycony atmosferą na Wembley. “To było coś niesamowitego”

Piłkarze reprezentacji Argentyny
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Argentyny

Reprezentacja Argentyny w świetnym stylu pokonała w środę wieczorem Włochy (3:0) w meczu Finalissima 2022. Dwie asysty zanotował w tym starciu Lionel Messi, który zamknął usta krytykom swoją bardzo dobrą grą. Po meczu zawodnik PSG podzielił się opinią na temat starcia z mistrzami Europy.

  • Świetne spotkanie Argentyna rozegrała na Wembley przeciwko Włochom
  • Albicelestes czarowali na tle Squadra Azzurra
  • Bardzo dobre zawody rozegrał Lionel Messi, który wyraził swój komentarz w mediach społecznościowych

Messi z drugim trofeum w reprezentacji Argentyny

Reprezentacja Argentyny jest jednym z rywali Polski w fazie grupowej mundialu, który odbędzie się w Katarze. W środę wieczorem podopieczni Lionela Scalonego zrobili pokaz siły, pokonując pewnie Włochów. Drużyna Roberta Manciniego była tylko tłem dla najlepszej ekipy Ameryki Południowej w minionym roku.

“Niesamowita atmosfera miała miejsce na Wembley. Rozegraliśmy świetne spotkanie i wygraliśmy Finalissima” – napisał Lionel Messi na swoim profilu na Instagramie.

Piłkarz PSG wygrał swoje drugie trofeum z reprezentacją Argentyny. Pierwszym sukcesem był triumf w Copa America. W finale mistrzostw Ameryki Południowej ekipa Lionela Scaloniego pozostawiła w pokonanym polu Brazylię (1:0). Gola na wagę wygranej Albicelestes strzelił wówczas Angel Di Maria.

Decyzja o rozgrywaniu meczu Finalissima 2022 to natomiast efekt porozumienia pomiędzy Europejską Unią Piłkarską (UEFA) a Południowoamerykańską Konfederacją Piłki Nożnej (CONMEBOL). Między instytucjami zostało podpisane zaktualizowane i rozszerzone memorandum o współpracy, które jest aktualnie ważne do 30 czerwca 2028 roku.

Czytaj więcej: Messi i spółka zrobili show na Wembley, Włosi tłem dla Albicelestes

Komentarze