Romelu Lukaku odpowiedział na incydent rasistowski w półfinale pucharu Włoch

We wtorkowym meczu pucharu Włoch między Juventusem i Interem Mediolan doszło do nieprzyjemnego incydentu. Kibice Starej Damy obrażali Romelu Lukaku na tle rasowym, co wywołało wściekłość i frustrację napastnika. Postanowił on odnieść się do incydentu za pośrednictwem social mediów.

Romelu Lukaku (z prawej)
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku (z prawej)
  • Romelu Lukaku zapewnił Interowi Mediolan wyrównanie w meczu półfinału Włoch z Interem Mediolan
  • Napastnik padł ofiarą rasizmu ze strony kibiców, którzy starali się go sprowokować przed rzutem karnym
  • Belg opublikował na Instagramie wpis, w którym odniósł się do incydentu

Romelu Lukaku domaga się interwencji ze strony komisji ligi włoskiej

Romelu Lukaku doprowadził w samej końcówce meczu półfinału pucharu Włoch z Juventusem do wyrównania. Belg pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany po zagraniu ręką w polu karnym Bremera. Po strzeleniu gola napastnik wykonał w kierunku kibiców Starej Damy gest uciszania, co nie spodobało się fanom na stadionie, ani piłkarzom gospodarzy. Wybuchła sprzeczka, po której trzech zawodników zostało ukaranych czerwonymi kartkami.

Jak się okazuje, cieszynka Lukaku była odpowiedzią na rasistowskie obelgi, jakie padały w kierunku zawodnika z trybun. Zachowanie kibiców potępiła już agencja piłkarza. On sam postanowił odnieść się do incydentu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

“Historia się powtarza. Było tak w 2019 roku, znów jest w 2023. Mam nadzieję, że komisja ligi tym razem na poważnie podejdzie do tematu i zareaguje. Każdy powinien móc cieszyć się tą grą. Dziękuję za wszystkie wiadomości wsparcia. J**ać rasizm.” – napisał na swoim profilu na Instagramie Romelu Lukaku. 

Komisja ligi włoskiej nie odniosła się jeszcze do incydentu na tle rasistowskim, jaki miał miejsce w półfinałowym pojedynku. W Internecie krążą natomiast nagrania, na których słychać, jak kibice kierują obelgi w stronę zawodnika.

Komentarze