Kolejna sensacja w Pucharze Włoch. Inter za burtą

Inter Mediolan przegrał po dogrywce 1:2 z Bologną w 1/8 finału Pucharu Włoch. Wcześniej po fatalnym występie z rozgrywkami pożegnało się Napoli.

Henrikh Mkhitaryan
IMAGO / Daniele Buffa Na zdjęciu: Henrikh Mkhitaryan
  • Inter Mediolan odpadł z Pucharu Włoch
  • Nerazzurrich pokonała rewelacyjna Bologna
  • Spotkanie zakończyło się dogrywką

Inter 1:2 Bologna. Sensacja w Pucharze Włoch

Inter Mediolan pożegnał się z Pucharem Włoch już w 1/8 finału. Ubiegłoroczny triumfator musiał uznać wyższość rewelacyjnej Bolonii. Przyjezdni odwrócili losy spotkania w samej końcówce dogrywki.

Nerazzurri byli dominującą stroną w tym pojedynku, ale w regulaminowym czasie gry nie potrafili potwierdzić swojej przewagi. W 65. minucie Lautaro Martinez nie wykorzystał najlepszej możliwej okazji, czyli rzutu karnego.

Gospodarze trafili do siatki dopiero na początku dogrywki. Wówczas bramkę zdobył Carlos Augusto i wydawało się, że Inter jest już jedną nogą w ćwierćfinale. Jednak w 112. i 116. minucie nastąpił prawdziwy kataklizm. Bologna wyszła na prowadzenie po golach Beukemy i Ndoye. Goście nie wypuścili już wygranej z rąk.

Czytaj dalej: Pogrom w Pucharze Włoch! Gigantyczna wpadka Napoli