Inzaghi przed finałem: mam nadzieję, że zachowam moją reputację

Już w środę wieczorem czeka nas finał Pucharu Włoch. W nim Fiorentina zmierzy się z Interem Mediolan. Simone Inzaghi ma nadzieję, że jego doświadczenie z triumfowania w rozgrywkach pucharowych zaprocentuje.

Simone Inzaghi
PressFocus Na zdjęciu: Simone Inzaghi
  • W środę poznamy triumfatora tegorocznego Pucharu Włoch
  • Fiorentina zmierzy się z Interem Mediolan
  • Simone Inzaghi wygrał w przeszłości dwa Puchary i cztery Superpuchary Włoch. Liczy, że reputacja trenera wygrywającego finały pomoże mu dopisać kolejne trofeum do CV

“Musimy być drużyną przez duże D”

W środę na rzymskim Stadio Olimpico poznamy triumfatora tegorocznego Pucharu Włoch. Fiorentina zmierzy się z Interem Mediolan. Nerazzurri mają znaczną przewagę w postaci swojego trenera. Simone Inzaghi znany jest z bycia specjalistą od finałów. Ma już na koncie dwa triumfy w Pucharze i cztery w Superpucharze Włoch.

Mam nadzieję, że zachowam tę reputację. Zostały nam do rozegrania cztery mecze, w tym dwa finały. Mam nadzieję, że podtrzymam tradycję, ale chcę po prostu podziękować chłopakom. Mam tu grupę, która przeszła przez naprawdę wiele podczas tego sezonu, wystarczy pomyśleć, gdzie byliśmy dwa miesiące temu – powiedział włoski szkoleniowiec.

Zmierzymy się z drużyną w wielkiej formie. Wiemy, czego się spodziewać. Zasłużyli na finał tak samo, jak my. To będzie otwarte spotkanie, będziemy musieli być drużyną przez duże D. Będziemy musieli umiejętnie czytać wiele momentów meczu. One zależą od momentów i przypadków – zapowiedział Inzaghi.

Początek wielkiego finału już o godzinie 21:00.

Czytaj więcej: ACF Fiorentina – Inter Mediolan: typy, kursy, zapowiedź (24.05.2023).

Fiorentina
Inter Mediolan
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 24 maja 2023 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze