Zwycięstwo Liverpoolu w cieniu poważnej kontuzji bramkarza

Rui Patricio
PressFocus Na zdjęciu: Rui Patricio

Liverpool wrócił na zwycięską ścieżkę i po przeciętnym spotkaniu pokonał na wyjeździe Wolverhampton Wanderers (1:0) po golu Diogo Joty. Najważniejszym wydarzeniem spotkania była jednak groźnie wyglądająca kontuzja głowy Ruiego Patricio, której doznał w doliczonym czasie gry.

Liverpool nie zachwycił, ale sięgnął po trzy punkty

Od początku widać było, że jest to spotkanie dwóch ekip nie znajdujących się w najwyższej dyspozycji. Po stronie Liverpoolu warto pochwalić Fabinho, który świetnie kasował akcje Wilków. Najlepszymi okazjami gospodarzy w pierwszej połowie były dwa strzały z dystansu Rubena Nevesa, ale żadna nie sięgnęła celu. Po stronie The Reds, natomiast, najlepszą okazję zmarnował Sadio Mane, choć wydaje się, że w tej sytuacji Rui Patricio faulował Senegalczyka. Golkiper Wolverhampton jeszcze przed przerwą skapitulował, choć mógł zachować się lepiej. Miał strzał Diogo Joty na rękach, ale piłka trafiła jednak do siatki. Były gracz Wilków skarcił ich trafieniem, jak się okazało, na wagę trzech punktów.

Druga połowa niemal do końcówki mijała w naprawdę sennym tempie. Regularną przepychankę przerwały niegroźne uderzenia Adamy Traore oraz Sadio Mane. Najważniejszym wydarzeniem drugiej części gry była jednak kontuzja Ruiego Patricio. Już w końcówce regulaminowego czasu gry Portugalczyk starał się obronić sytuację sam na sam z Mohamedem Salahem, ale przegrał ten pojedynek. Ratując sytuację, wpadł na niego kolega z drużyny, Conor Coady, a golkiper stracił przytomność. Długo pomagali mu lekarze na murawie, ale ostatecznie przetransportowali go do karetki. Żaden z zespołów nie zdołał już więcej zagrozić wrogiej bramce.

Miejmy nadzieję, że Rui Patricio będzie miał przynajmniej tyle szczęścia, co jego kolega z drużyny, Raul Jimenez. Meksykanin wraca powoli do zdrowia po kontuzji głowy, a uraz Portugalczyka wyglądał naprawdę groźnie. Liverpool natomiast może cieszyć się z powrotu na zwycięską ścieżkę w Premier League. Teraz The Reds tracą w tabeli pięć punktów do czwartej Chelsea i nadal są w walce o miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów.