Man United nie pozbędzie się stopera? Problemem zarobki piłkarza

Manchester United latem będzie chciał sprzedać Harry'ego Maguire'a. Nie będzie to jednak prosta sprawa, ponieważ stoper na Old Trafford zarabia krocie.

Harry Maguire
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Harry Maguire
  • Harry Maguire jest na wylocie z Manchesteru United
  • Erik ten Hag woli stawiać na innych zawodników
  • Obrońca zarabia krocie, co stawia jego transfer pod znakiem zapytania

Maguire zrezygnuje z wielkich pieniędzy? Takiej pensji nie zaoferuje mu nikt inny

Harry Maguire w Manchesterze United zarabia około 200 tysięcy funtów tygodniowo, a jego umowa z Czerwonymi Diabłami wygasa 30 czerwca 2025 roku. Włodarze Red Devils chcą latem spieniężyć kartę zawodniczą defensora, jednak wydaje się, że żaden inny klub nie zaoferuje mu tak wysokiej pensji.

To sprawia, że nie wiadomo, czy Manchesterowi United uda się sprzedać doświadczonego obrońcę. Media w ostatnich tygodniach łączyły 53-krotnego reprezentanta Anglii z francuskim Paris Saint-Germain, a także z Newcastle United czy Aston Villą.

Kapitan Czerwonych Diabłów nie ma szans na grę u Erika ten Haga, który woli wystawiać w pierwszym składzie Lisandro Martineza oraz Raphaela Varane’a.

Harry Maguire, za którego Manchester United w 2019 roku zapłacił aż 87 mln euro, podczas aktualnego sezonu rozegrał 21 meczów. Portal “Transfermarkt” wycenia ex-piłkarza Leicester City na 30 mln euro.

Mówi się, że klub z Old Trafford liczy na odzyskanie połowy z zainwestowanych w stopera pieniędzy.

  • Czytaj więcej:
Leeds ustaliło cenę za utalentowanego Francuza
Illan Meslier (Leeds)

Meslier odejdzie za ustaloną kwotę Leeds United ustaliło cenę za Illana Mesliera. Potencjalni chętni muszą zapłacić 30 milionów funtów za kartę zawodniczą, twierdzi Football Insider. 23-letni Francuz jest jednym najcenniejszych piłkarzy Pawi i jest przedmiotem zainteresowania wielu klubów Premier League przed zbliżającym się letnim okienkiem. Wycena ma odzwierciedlać jego potencjału do dalszego rozwoju. Meslier jest

Czytaj dalej…

Komentarze