Wola nowego trenera Chelsea. Chce pozostania gwiazdora

To prawie pewne, że nowym szkoleniowcem Chelsea w przyszłym sezonie będzie Mauricio Pochettino. Argentyńczyk niebawem zamierza rozpocząć swoje działania w klubie. Planuje naciskać na władze, aby te finalnie przedłużyły kontrakt z Masonem Mountem.

Mason Mount
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mason Mount
  • Mauricio Pochettino ma zostać nowym trenerem Chelsea
  • Argentyńczyk ceni Masona Mounta i pragnie, aby ten pozostał na Stamford Bridge
  • Latem reprezentant Anglii może zmienić otoczenie, gdyż generuje ogromne zainteresowanie

Pochettino przekona włodarzy The Blues?

Casting na nowego trenera Chelsea zakończył się już jakiś czas temu. Władze klubu odrzuciły kandydaturę między innymi Luisa Enrique i wytypowały Mauricio Pochettino, z którym nieustannie prowadzone są rozmowy. Media zgodnie przekonują, że są one już na finiszu, zatem niebawem powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie nawiązania współpracy.

Argentyńczyk planuje już pierwsze kroki po rozpoczęciu pracy na Stamford Bridge. Zamierza on przekonać włodarzy, aby ci ostatecznie doszli do porozumienia z Masonem Mountem i podpisali z nim nowy kontrakt.

Losy przyszłości reprezentanta Anglii ważą się od kilku miesięcy. W 2024 roku wygasa jego kontrakt, a brak przedłużenia jest jednoznaczny z koniecznością sprzedaży już tego lata. Chelsea negocjowała z wychowankiem warunki nowej umowy, lecz nie chce przystać na jego żądania. W tej chwili wydaje się, że Mountowi bliżej do odejścia i dołączenia do jednej z pozostałych czołowych ekip Premier League. Zainteresowanie takim ruchem transferowym wykazują Arsenal oraz Liverpool.

Przybycie Pochettino może natomiast okazać się punktem zwrotnym, gdyż Mount zdecydowanie jest uwzględniony w jego planach dotyczących kształtu zespołu na przyszły sezon.

Zobacz również: UEFA zmienia plany wobec Marciniaka. Ma poprowadzić hit w Lidze Mistrzów

Komentarze