Trzy bramki w Brighton, grał Moder

Gracze Brighton
PressFocus Na zdjęciu: Gracze Brighton

Brighton&Hove Albion wygrało w Premier League na swoim stadionie z Leicester City 2:1 (1:0). Gole dla triumfatorów strzelili Neal Maupay i Danny Welbeck. Warto dodać, że dwie bramki gości nie zostały uznane po wideoweryfikacji. W szeregach gospodarzy na ostatni kwadrans wszedł Jakub Moder.

Brighton&Hove Albion nie było faworytem w meczu z Leicester City. To jednak gospodarze stwarzali sobie lepsze sytuacje na początku tej potyczki. W 14. minucie w porę zablokowany został groźny strzał Neala Maupaya.

Niedługo potem uderzał Solomon March, ale dobrze interweniował Kasper Schmeichel. Gospodarze dopięli jednak swego. Kwadrans potem z karnego nie pomylił się Maupay i było 1:0.

Pięć minut po przerwie Leandro Trossard dobrze zacentrował, a skuteczną główką popisał się Danny Welbeck. Lisy szybko odpowiedziały. Jamie Vardy skorzystał z podania, którego autorem był Youri Tielemans, i z najbliższej odległości zdobył bramkę kontaktową.

Goście dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. Ademola Lookman i Wilfred Ndidi nie cieszyli się jednak długo z goli, bo po wideoweryfikacji zostały one anulowane (w obu przypadkach przyczyną był spalony). Finalnie Mewy triumfowały zatem z Lisami 2:1.