Jadon Sancho
Jadon Sancho fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

The Sun: Man Utd jeszcze raz spróbuje pozyskać Sancho

Manchester United według informacji The Sun planuje złożyć kolejną ofertę Borussii Dortmund w sprawie transferu z udziałem Jadona Sancho. Sternicy Czerwonych Diabłów są podobno przekonani, że klub z Bundesligi będzie zmuszony zaakceptować propozycję z niższą sumą odstępnego za piłkarza, niż pierwotnie zakładano.

Czytaj dalej…

Manchester United ma czas na pozyskanie zawodnika do 5 października, bo właśnie do tego dnia otwarte jest okienko transferowe. Sancho od dłuższego czasu znajduje się na radarze klubu z Old Trafford, ale transakcja z udziałem zawodnika wciąż nie została sfinalizowana, chociaż media już sporo miejsca poświęciły ewentualnemu transferowi z udziałem reprezentanta Anglii.

Nie tylko władze Man Utd są pewne tego, że pozyskają Sancho, ale Ole Gunnar Solskjaer jest również spokojny o to, że Anglik zasili szeregi jego zespołu. Angielski klub ma nadzieję, że uda mu się pozyskać zawodnika jeszcze w tym roku.

Czerwone Diabły pewne swego

Manchester United z góry ma zapłacić 60 milionów funtów. Tymczasem pozostała część wyceny BVB za zawodnika, która jest szacowana łącznie na mniej więcej 108 milionów funtów, ma być spłacana w ratach.

Ostatnia oferta angielskiego klubu w sprawie zawodnika ma zostać złożona przez sterników Man Utd w ostatnim tygodniu okienka transferowego, co ma wywołać presję na sternikach klubu z Niemiec, a jednocześnie przyczynić się do tego, że transakcja dojdzie do skutku.

20-latek w trakcie kampanii 2020/2021 utrzymuje wysoką dyspozycję z poprzedniego sezonu. Sancho w spotkaniu Pucharze Niemiec przeciwko MSV Duisburg strzelił jednego gola, notując też jedną asystę. Z kolei w boju przeciwko Borussii M’Gladbach w ramach pierwszej kolejki Bundesligi angielski zawodnik zaliczył kluczowe podanie przy trafieniu Erlinga Haalanda.

Komentarze