Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Kante zwolni miejsce dla Rice’a w Chelsea?

Chelsea FC według medialnych doniesień jest zdeterminowana, aby tego lata pozyskać Declana Rice’a. Football Insider twierdzi, że klub z zachodniego Londynu jest gotowy sprzedać N’Golo Kante, aby pozyskać 21-latka.

Czytaj dalej…

W ostatnim czasie Chelsea poniosła już duże wydatki na wzmocnienia. Przypomnijmy, że szeregi The Blues wzmocnili już Hakim Ziyech oraz Timo Werner.

Aby ktoś mógł przyjść, to ktoś musi odejść

Wygląda jednak na to, że przedstawiciel Premier League nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w sprawie wzmocnień zespołu. Aby jednak kolejne transfery mogły mieć miejsce, to najpewniej ktoś będzie musiał odejść z klubu.

Angielscy dziennikarze wskazują na to, że szeregi Chelsea może pożegnać Francuz Kante, który jest wyceniany na 60 milionów funtów. Gdyby transfer z udziałem zawodnika doszedł do skutku, to wówczas pieniądze z tego typu transakcji mogłyby zostać zainwestowane w transfer z udziałem Rice’a.

To może być solidne wzmocnienie The Blues

Defensywny pomocnik West Hamu United legitymuje się trzema meczami w reprezentacji Irlandii i siedmioma występami w reprezentacji Anglii. Rice ma kontrakt ważny z Młotami do końca czerwca 2024 roku. W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik wystąpił łącznie w 39 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę, notując również trzy asysty.

Komentarze