Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Chelsea na czele wyścigu po Coutinho

Według najnowszych doniesień angielskich środków masowego przekazu Chelsea FC jest w trakcie finalizowania rozmów w sprawie wypożyczenia Philippe Coutinho z FC Barcelony. Londyński klub za tego typu transakcję ma zapłacić 10 milionów funtów.

Czytaj dalej…

Wiadomo już, że Bayern Monachium nie skorzysta z opcji wykupienia reprezentanta Brazylii. Tymczasem The Star podaje, że na czele wyścigu o pozyskanie zawodnika znajduje się Chelsea, co może sprawić, że Coutinho wróci po kilku latach przerwy do Premier League, gdzie tak na dobrą sprawę najbardziej się rozwinął piłkarsko.

Wszędzie dobrze, ale w Premier League najlepiej

Brazylijczyk w Anglii cały czas cieszy się dużym uznaniem. Przypomnijmy, że ofensywny pomocnik w Premier League wystąpił łącznie w 152 spotkaniach, notując w nich 41 trafień i 37 asyst. W każdym razie żadnych spektakularnych sukcesów zawodnik z The Reds nie odniósł, co zmusiło go w pewnym sensie do transferu w styczniu 2018 roku.

Coutinho ma umowę z Dumą Katalonii ważną do końca czerwca 2023 roku. Dodajmy, że zawodnik aktualnie dochodzi do siebie po kontuzji stawu skokowego. W trakcie kampanii 2019/202 piłkarz wystąpił łącznie w 32 meczach, strzelając w nich dziewięć goli. Na koncie 27-latka jest też osiem asyst.

Komentarze