Ten Hag słodzi utalentowanemu podopiecznemu. “Niemal wszystko zrobił dobrze”

Alejandro Garnacho to jeden z największych talentów w Premier League. Młodziutki skrzydłowy wyleczył kontuzję i w pierwszym meczu po powrocie do gry trafił do siatki. Erik ten Hag jest zauroczony umiejętnościami swojego podopiecznego.

Erik ten Hag
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erik ten Hag
  • Manchester United pokonał w sobotę Wolverhampton 2-0
  • Do siatki w doliczonym czasie gry trafił Alejandro Garnacho
  • Erik ten Hag wychwala 18-letniego skrzydłowego

“To jest jego kolejne wyzwanie”

Od początku sezonu Alejandro Garnacho pokazuje, że może śmiało liczyć się w walce o miejsce w składzie Manchesteru United. Do pierwszego zespołu wszedł bez większych kompleksów, gwarantując przy tym dużą jakość na boisku.

W marcu 18-latek doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka kolejek. Na murawę wrócił dopiero w trakcie sobotniego meczu z Wolverhampton. Błyskawicznie przypomniał się kibicom, strzelając w doliczonym czasie gry na 2-0.

Erik ten Hag wychwala swojego podopiecznego i uważa, że jego rozwój podąża w odpowiednim kierunku. Holender chciałby, aby Garnacho realnie liczył się w rywalizacji o pierwszą jedenastkę.

– Każdy widzi grę Alejandro Garnacho. Wszedł na boisko i niemal wszystko zrobił dobrze. Strzelił świetnego gola, który doda mu pewności siebie. Na pewno to dla nas dobra wiadomość, że wrócił i może mieć wpływ na naszą grę. Jedna z najważniejszych rzeczy u utalentowanych piłkarzy to dojrzałość. Muszą brać na siebie odpowiedzialność, a następnie wykazywać się dojrzałością, jeśli chodzi o umiejętności. Muszą mieć wiarę, że są w stanie zdominować przeciwnika.

– Cieszę się, że możemy wprowadzać młodych zawodników. Mam nadzieję, że szybko będzie notował postępy i rywalizował o wyjściową jedenastkę. To jest jego kolejne wyzwanie.

– Musi podejmować odpowiednie decyzje, być świadomy, skanować boisko, gdy wchodzi w drybling i wiedzieć, kiedy iść na bramkę, a kiedy podawać. To właśnie takie decyzje czynią piłkarza topowym graczem. Na tym polega różnica. Widzicie natomiast, że ogólnie Alejandro to wielki talent i jest bardzo odważny w swoich poczynaniach – wyjaśnia menedżer.

Zobacz również: Thiago Silva odejdzie z Chelsea? Jasna deklaracja Brazylijczyka

Komentarze