Thiago Silva odejdzie z Chelsea? Jasna deklaracja Brazylijczyka

W ostatnim czasie media nie wykluczały, że po sezonie Thiago Silva może rozstać się z Chelsea. W rozmowie z ESPN Brazylijczyk zapewnił, że stanie się tak jedynie w przypadku, gdy klub nie będzie chciał już na niego stawiać.

Thiago Silva
fot. PressFocus Na zdjęciu: Thiago Silva
  • Kontrakt Thiago Silvy został niedawno przedłużony do 2024 roku
  • Pomimo tego, media spekulują na temat jego transferu do rodzimego Fluminese
  • Brazylijczyk zapewnia, że odejdzie tylko w jednym przypadku

“Zawsze wypełniam swoje kontrakty”

Obecny sezon jest w wykonaniu Chelsea doprawdy koszmarny. Liczne transfery i rotacje na ławce trenerskiej sprawiły, że zespół nie jest zgrany ze sobą i osiąga mizerne wyniki.

Pomimo tego, jednym z niewielu pozytywnych akcentów tego okresu jest dobra forma Thiago Silvy. W trakcie sezonu obie strony doszły nawet do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, który obowiązuje do 2024 roku. W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje, na temat odejścia Brazylijczyka. Wszystko za sprawą oferty, jaką otrzymał z Fluminese.

Teraz weteran uspokoił kibiców Chelsea i zapewnił, że rozstanie się z klubem jedynie w przypadku niechęci do niego ze strony nowego menedżera.

– Mam tutaj kontrakt, prawda? To dziwne, bo kilka rzeczy wychodzi w mediach. To mnie nawet denerwuje, ale odnowiłem z Chelsea kontrakt dwa miesiące temu, jeśli się nie mylę. Zawsze wypełniałem swoje kontrakty

– Nie zostanę tutaj tylko wtedy, gdy Chelsea nie będzie mnie chciała na przyszły rok lub gdy nowy trener przybędzie i nie będzie chciał mnie zatrzymać. Ale w przeciwnym razie będę starał się wypełnić swój kontrakt, który jest podpisany do przyszłego roku. Wtedy, w przyszłym roku, zobaczymy, co tak naprawdę możemy zrobić – zdradza Silva.

Zobacz również: Xavi żegna Busquetsa. Piękna laurka od trenera Barcelony

Komentarze