Solskjaer chwali Lukaku

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer pochwalił Romelu Lukaku za wykorzystanie swojej szansy w wygranym 3:1 meczu z Crystal Palace.

Czytaj dalej…

Reprezentant Belgii wystąpił w tym spotkaniu od pierwszej minuty i poprowadził drużynę do zwycięstwa, zdobywając dwa gole i notując asystę przy trafieniu Ashleya Younga. Dla Czerwonych Diabłów to ósma wyjazdowa wygrana z rzędu.

Lukaku do tej pory nie mógł liczyć na występy w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Solskjaera, który na środku ataku preferował Marcusa Rashforda. Anglik, z powodu kontuzji, nie mógł jednak wystąpić w środowym meczu. Do dyspozycji Solskjaera nie byli również Jesse Lingard i Anthony Martial.

– Wypracowaliśmy mu szanse, a on je dobrze wykorzystał. Bardzo dużo biegał i pracował, do przodu i z powrotem, na prawe i lewe skrzydło. Miał do spełnienia inną rolę niż Rashford – powiedział Solskajer.

– Dwa razy bardzo dobrze wykorzystał sytuację, mógł jeszcze jedną, ale jestem bardzo zadowolony z Romelu. Jest świetnym egzekutorem – dodał.

Komentarze