Rekordowy spadek akcji Manchesteru United. Wszystko przez jedną decyzję

Ben Jacobs informuje o rekordowym spadku wartości akcji Manchesteru United w ciągu jednego dnia. Jak podkreśla, miała na to wpływ jedna decyzja właścicieli klubu z Old Trafford.

Manchester United
IMAGO / Colorsport Na zdjęciu: Manchester United
  • Rynek akcji zareagował na decyzję Glazerów
  • Właściciele United wycofali się z decyzji o sprzedaży klubu
  • Czerwone Diabły zaliczyły rekordowy spadek na wartości akcji

Klub zanotował rekordowy spadek wartości akcji

W ostatnim dniach media informowały, że Glazerowie zmienili decyzję i nie chcą już sprzedać Manchesteru United. Powodem tego ma być brak oferty na pożądanym poziomie finansowym. Nieoficjalnie mówi się, że Amerykanie chcieli otrzymać z tytułu sprzedaży United 10 miliardów funtów.

Jak się okazuje, na taką decyzję amerykańskich właścicieli zareagował rynek akcji. – Akcje Manchesteru United spadły wczoraj w ciągu jednego dnia o rekordową kwotę. Z wartości rynkowej odjęto ponad 550 milionów funtów. Najgorszy dzień w 11-letniej historii United jako spółki publicznej, bo rynek zareagował na doniesienia, że ​​Glazerowie nie sprzedają klubu – informuje Ben Jacobs.

Ostatnie miesiące przyniosły wiele zwrotów akcji w sprawie sprzedaży Manchesteru United. O kupno klubu z Old Trafford ubiegali się brytyjski miliarder sir Jim Ratcliffe i katarski szejk Jassim. Jednak żaden z nich nie chciał spełnić wysokich wymagań rodziny Glazerów, a ich żądania około 10 miliardów funtów często były określane jako “zbyt wygórowane”.

Zobacz również: Pierwsze słowa nowego nabytku Man United. “Honor i duma”

Komentarze