Prezes Tottenhamu o Julianie Nagelsmannie. “Jest świetnym trenerem”

Daniel Levy, prezes Tottenhamu, w rozmowie z dziennikarzem „Talk Sport” poruszył temat Juliana Nagelsmanna. Niemiecki szkoleniowiec jest jednym z głównych kandydatów do zastąpienia zwolnionego niedawno Antonio Conte.

Julian Nagelsmann
PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann
  • Tottenham poszukuje nowego szkoleniowca
  • Julian Nagelsmann kandydatem do zastąpienia Antonio Conte
  • Prezes Tottenhamu docenia warsztat trenerski Niemca

Julian Nagelsmann zastąpi Antonio Conte?

Tottenham na początku tygodnia rozstał się z Antonio Conte. Klub był rozczarowany wynikami w tym sezonie. Już na etapie 1/8 finału Ligi Mistrzów zostali wyeliminowani przez AC Milan, który wówczas był w wielkim dołku. Zespół w lidze prezentował się w kratkę i obecnie zajmują czwartą lokatę w tabeli Premier League, ale czują oddech na plecach Newcastle oraz Liverpoolu, którzy mają do rozegrania jeszcze zaległe mecze. Odejście włoskiego trenera wieszczono już dużo wcześniej, ale dopiero teraz zarząd popularnych „Kogutów” zdecydował się zwolnić Conte.

Niemal natychmiast media zaczęła obiegać informacja, że Julian Nagelsmann przejmie stery Tottenhamu po Antonio Conte. Dla niemieckiego szkoleniowca byłaby to pierwsza praca poza granicami swojego kraju. Daniel Levy, prezes Tottenhamu, w rozmowie z portalem”Talk Sport” docenił warsztat trenerski 35-latka.

Obecnie na rynku mamy jednego lub dwóch dostępnych odpowiednich trenerów. Myślę, że na przykład Julian Nagelsmann jest najlepszy w Europie. Jest młody i utalentowany. Bardzo dobrze sobie radził na początku w Hoffenheimie, potem w Lipsku. Radził sobie znakomicie w tych mniejszych zespołach. Jest świetnym trenerem. Nie chcę dawać pomysłu innym klubom, ale myślę, że Nagelsmann jest najlepszy – stwierdził Daniel Levy

Sprawdź także: Tottenham rozważa różne opcje w kontekście następcy Conte

Komentarze