Covid-19 nie ustępuje. Kolejny mecz Premier League przełożony

Emmanuel Dennis
PressFocus Na zdjęciu: Emmanuel Dennis

Władze Premier League poinformowały, że zaplanowany na środowy wieczór mecz pomiędzy Burnley a Watfordem się nie odbędzie. Powodem tej decyzji jest koronawirus, szalejący w obozie Szerszeni.

  • W środę o godzinie 20:30 miało odbyć się spotkanie 17. kolejki Premier League
  • Mecz pomiędzy Burnley a Watfordem został jednak przełożony
  • Powodem podjęcia tej decyzji była niewystarczająca liczba zdrowych zawodników

Premier League: mecz Burnley – Watford przełożony

Na środowy wieczór zaplanowano cztery spotkania 17. kolejki angielskiej Premier League. Wiemy już jednak, że jedno z nich nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Władze ligi poinformowały o przełożeniu pojedynku Burnley z Watfordem.

“Decyzja została podjęta zgodnie z wytycznymi doradców medycznych i ma związek z panującą w drużynie Watfordu epidemią koronawirusa. W rezultacie zespół ma niewystarczającą liczbę zawodników pierwszej drużyny, którzy zdolni są do rozegrania meczu” – możemy przeczytać w oświadczeniu władz ligi.

To nie pierwszy przypadek przełożenia spotkania w tym sezonie angielskiej ekstraklasy. Kilka dni temu wzrost liczby przypadków zachorowań w zespole Tottenhamu zmusiło władze do przełożenia pojedynku Kogutów z Brighton & Hove Albion. Każdy kolejny odroczony mecz to wielki problem, zarówno dla ligi, jak i klubów. W końcu terminarz i tak był napięty do granic możliwości. Trudno zatem będzie znaleźć wolną datę na wciśnięcie zaległego spotkania.

Środowy pojedynek miał mieć kluczowe znaczenie dla dolnych rejonów tabeli. Zespoły były sąsiadami, a gdyby Burnley wygrało, zepchnęłoby Watford do strefy spadkowej w swoje miejsce.

Przeczytaj również: Piłkarze Man Utd wrócą dzisiaj treningów po wybuchu koronawirusa.

Komentarze