Piłkarze Man Utd wrócą dzisiaj treningów po wybuchu koronawirusa

Piłkarze Manchesteru United
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru United

Manchester United wznowi treningi w swojej bazie treningowej w środę 15 grudnia. Przed zajęciami wszyscy piłkarze przejdą testy na koronawirusa, poinformował w mediach społecznościowych reporter BBC Simon Stone.

  • Man Utd musiał zmietrzyć się z kłopotem zakażeń na COVID-19
  • W środę zawodnicy mają ponownie pojawić się na treningach
  • Wciąż wyczekiwana jest informacja na temat ewentualnego odwołania spotkania Man Utd – Brighton

Man Utd stabilizuje sytuację

Manchester United zamknął swoją bazę treningową w poniedziałek 13 grudnia. Wówczas światło dzienne ujrzała wiadomość, że w drużynie miał miejsce wybuch koronawirusa u piłkarzy. W związku z tym spotkanie z Brentford zostało przełożone.

Pozytywne wyniki testów na COVID-19 miało kilku zawodników Czerwonych Diabłów oraz pracownicy klubu. Z tego powodu niedzielny trening został zmodyfikowany. Piłkarze trenowali indywidualnie w trybie bezkontaktowym. Tymczasem zawodnicy, którzy mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa, wrócili do domu.

W ostatniej rundzie testów na koronawirusa 42 piłkarzy i przedstawicieli klubów Premier League miało pozytywne wyniki. Była to jednocześnie najwyższa odnotowana liczba w okresie siedmiu dni od rozpoczęcia testów w maju 2020 roku.

Man Utd po rozegraniu 16 spotkań ligowych plasuje się na piątej pozycji w tabeli ligi angielskiej. Podopieczni Ralfa Rangnicka legitymują się dorobkiem 27 punktów na koncie, tracąc 14 oczek do pierwszego Man City.

Zawodnicy Czerwonych Diabłów w najbliższą sobotę zmierzą się z Brighton Howe & Albion. Mecz ma się odbyć na Old Trafford o godzinie 13:30. W tym roku Man Utd rozegra ogólnie jeszcze trzy spotkania ligowe, w tym dwa w roli gospodarza.

Czytaj więcej: Man Utd opublikował komunikat na temat Lindelofa

Manchester United
Brighton
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16. grudnia 2021 10:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze