Leicester z przełamaniem, Lisy nie dały szans beniaminkowi

James Maddison

Leicester City pokonał Nottingham Forest (4:0) w meczu dziewiątej kolejki Premier League. Zawodnicy Lisów zaliczyli premierowe zwycięstwo w tej kampanii.

• Leicester City w poniedziałkowy wieczór zaliczyło premierową wygraną w tym sezonie
  • Podopieczni Brendana Rodgersa zakończyli serię czterech z rzędu porażek
  • Bohaterem Lisów został James Maddison

Leicester zmiażdzyło Nottingham

Leicester City w starciu z Nottingham Forest miało zamiar przełamać się po czterch porażkach z rzędu. Przed przerwą reprezentacyjna zawodnicy Lisów zostali rozbici przez Tottenham Hotspur (2:6). Ekipa Stevena Coopera także miała za sobą serię czterech porażek. W związku z tym szykował się na King Power stadium mecz na przełamanie.

Gospodarze w pierwszej polowie dosłownie zmiażdzyli swoich rywali. Efektem tego były trzy gole strzelone przez Leicester. Wynik rywalizacji otworzył już w 25. minucie James Maddison, który skierował piłkę do siatki przy pomocy jednego z rywali.

Tymczasem w 27. minucie spotkania Harvey Barnes podwyższył prowadzenie Lisów, oddając strzał z pierwszej piłki. Jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola dołożył James Maddison, wyróżniając się celnym uderzeniem z rzutu wolnego. Do przerwy było zatem 3:0.

W drugiej połowie wynik rywalizacji został natomiast ustalony przez Patsona Dakę w 73. minucie. Zambijczyk skierował piłkę do siatki po strzale piętą. Jednocześnie premierowa wiktoria Lisów w tej kampanii stała się faktem. Leicester dzięki poniedziałkowej wygranej opuściło dno ligowej stawki.